Що треба знати платникам податків про ЄСВ? (ВІДЕО)

66

Обов’язкові відрахування на загальнодержавне соціальне страхування, тобто ЄСВ підприємці повинні сплачувати за себе та за кожного найманого працівника щомісяця до 20-го числа. Проте через повномасштабне вторгнення умови дещо спростили.

Однак, якщо підприємець не сплачує ЄСВ за себе, ці періоди не зараховуються до страхового стажу, тож потім це вплине на розмір майбутньої пенсії.

Тож, якщо зміниться мінімальна зарплата, сума ЄСВ відповідно також. Хоча роботодавець може не сплачувати внесок за себе, то за своїх працівників забов’язаний це робити.

Штрафну санкцію нараховують, починаючи із 20 числа місяця.

Якщо у кінці місяця платник має недоїмку, податкові органи надсилають йому вимогу про сплату боргу та застосовують заходи впливу та стягнення.

Вимогу передають державній виконавчій службі, яка блокує рахунки боржникам та тимчасово обмежує їм виїзд за кордон. Проте вимога може бути відкликаною.

Вимога про сплату боргу вважатиметься відкликаною в день погашення боргу в повному обсязі. Потім протягом 5 днів платник може отримати довідку про відсутність заборгованності.