У Романівській громаді притягнуто до відповідальності палія порубкових решток
Під час проведення рейдових заходів державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Поліського округу на території Романівської ТГ, поблизу с. Бубни, було виявлено факт спалювання порубкових решток без дотримання дистанції до стіни лісу. Про це повідомляє Державна екологічна інспекція Поліського округу.
«Особу, яка здійснювала вищезазначене спалювання, притягнуто до адміністративної відповідальності за статтею 77 КУпАП «Порушення вимог пожежної безпеки в лісах» у вигляді штрафу на суму 1530 грн», – йдеться у повідоменні.
Довідково: Спалювання порубкових решток безпосередньо на місцях рубки призводить до забруднення повітря, виникнення проблем зі здоров’ям у людей та підвищує небезпеку виникнення пожеж.
Отруйний дим, що утворюється при їх спалюванні, складається з мікроскопічних частинок, які містять забруднюючі компоненти. Крім того, до складу диму входять оксид вуглецю, пил, діоксини, нітрогені сполуки, важкі метали і велика кількість канцерогенних речовин. При потраплянні в дихальні шляхи речовини, які входять до складу диму, – оксид вуглецю, пил, діоксини, нітрогені сполуки, важкі метали і велика кількість канцерогенних речовин, досягають найглибших ділянок легень і здатні акумулюватися, викликати загострення хронічних захворювань людей, у тому числі бронхітів, бронхіальної астми та інших хвороб дихальних шляхів, погіршується робота серця, загострюється алергія.
Окрім згубного впливу на здоров’я людей, спалювання сухої рослинності безпосередньо впливає на тваринний і рослинний світ. У вогні гинуть дрібні тварини, комахи та інші живі організми, які мешкають на цих територіях. Спалювання гілок впливає і на якість ґрунтів, адже вигорають рослинні залишки та гинуть ґрунтоутворюючі мікроорганізми.