Патронатна сім`я: що це та скільки таких на Житомирщині (ВІДЕО)
Близько 8-ми років тому в Україні з`явилися патронатні сім`ї. Це поняття означає тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію дитини в родині патронатного вихователя на час, доки її батьки долають складні життєві ситуації.
Наразі на Житомирщині створено 31 патронатну родину, в які тимчасово влаштовано 63 дитини.
У патронатній родині дитина може перебувати від 3 до 6 місяців, однак ці обмеження скасовуються під час військового стану.
Олена та Олександр вирішили стати патронатною родиною у 2020 році. За цей час вони взяли під свою опіку вже 6-ох діток.
Зараз патронатна сім`я взяла під виховання маленького Гошу. Хлопчик народився з багатьма хворобами. Пізніше лікарі діагностували йому надскладну форму інвалідності та сказали, що малюк не проживе більше року.
Задля того, аби стати патронатною родиною кандидати мають пройти декілька етапів: первинний відбір, навчання, потім укласти договір на тимчасову опіку над дитиною. Олена та Олександр радять, на навчання варто звернути особливу увагу, адже ці знання точно стануть у нагоді.
На місяць держава виплачує патронатному вихователю 3 мінімальні заробітні плати, тобто 24 тис. грн, а також майже 6,5 тис. грн на малюка до 6-ти років і близько 8 тис. грн на дитину віком від 6-ти до 18-ти років.