У Житомирі відбувся тренінг з деінституціалізації та розвитку форм сімейного догляду
15-16 жовтня відбувся дводенний тренінг із деінституалізації, розвитку альтернативних форм сімейного догляду та гейткіпінгу для ключових представників шести громад: Житомира, Коростеня, Звягеля, Олевська, Андрушівки та Хорошева. У заході взяли участь фахівці центрів соціальних служб та спеціалісти служб у справах дітей. Про це повідомляє пресслужба Житомирської міської ради.
Під час тренінгу учасники аналізували процеси інституалізації та деінституалізації, розглядали їхній вплив на дітей і вивчали прогалини попередніх реформ. Вони також ознайомилися з міжнародним досвідом реформування систем догляду за дітьми та підтримки сімей. У рамках тренінгу учасники виконували практичні завдання, розбирали складні кейси, розробляли плани їх вирішення та обмінювалися досвідом роботи в громадах.
«Кожен із нас має власний досвід співпраці у своїй громаді. Зараз важливо визначити точки взаємодії між ОТГ для оперативного прийняття рішень, спрямованих на захист і підтримку дітей та їхніх родин», — зазначила Ольга Юрченко, директорка Житомирського міського центру соціальних служб міської ради.
Тренінг відбувся у межах проєкту «Мінімальний пакет інтегрованих соціальних послуг для сімей з дітьми», який реалізується UNICEF Ukraine за підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку через Німецький банк розвитку (KFW). Проєкт втілюється у партнерстві з Українською мережею за права дитини, СОС Дитячі містечка Україна, ГО "Соціальна Синергія" та Українською освітньою платформою.