Підготовка Житомирщини до зими: передали павербанки «Powerwall» у ЦНАПи (ВІДЕО)

Російський ворог не полишає спроб залишити українців взимку без тепла та світла. Тож успішно пройти опалювальний сезон – завдання, яке постало перед усіма комунальниками країни. Днями народні депутати Арсеній Пушкаренко та Тетяна Циба провели нараду у Баранівській громаді щодо її готовності до зимового періоду.

«Для того, щоб зрозуміти, що ще необхідно сьогодні, де ми можемо разом спрацювати перед осінньо-зимовим, опалювальним періодом. Тому ті виклики, які є, я впевнений, що ми їх пройдемо, і сьогодні робимо все спільно з партнерами, щоб дати гідну відповідь, підтримати людей, забезпечити функціонування інфраструктури, особливо критичної інфраструктури в цих умовах. І я переконаний, що цю зиму ми пройдемо разом і ворогу не вдасться нас зламати», — каже Народний депутат України Арсеній Пушкаренко.

За словами Баранівського міського голови, громада достатньо підготувалася до опалювального сезону, тож разом з нардепами обговорили важливі напрямки.

«Визначилися з планами, які потрібно, доповіли про забезпеченість наших освітніх закладів, лікарень, старостинських округів, всіх підрозділів Баранівської міської ради, структурних підрозділів, як ми готові до проходження непростої зими і які напрямки нам потрібно ще виконати», — говорить Баранівський міський голова Олександр Мігей.

Усі освітні заклади міста підготувалися до проходження осінньо-зимового періоду, кожен обрав свій вид опалення.

«У нас 13 закладів на твердопаливних котлах, які опалюються дровами і вугіллям, 4 заклади у нас на грубках. Вони опалюються дровами і торфобрикетом. І 5 закладів у нас на газовому опаленні. Плюс ДЮСШ і плюс бібліотека для дорослих», — сказала начальниця групи централізованого господарського обслуговування гуманітарного відділу Баранівської міської ради Алла Белінська.

Цьогоріч замінили котел у КАшперівському ліцеї, а також газову котельню Баранівського дитсадка «Сонечко» на твердопаливну. Єдине невирішене питання – генератори. Не вистачає ще п’ять, щоб забезпечити всі заклади. До зими підготувався і підрозділ пожежної охорони.

«Підрозділ твердим паливом забезпечено, паливно-мастильними матеріалами також є запас. В разі, якщо вже не вистачає, їдемо в Житомир, нам там видають кількість, яка нам потрібна», — каже заступник начальника відділу запобігання надзвичайним ситуаціям Звягельського районного управління ГУ ДСНС у Житомирській області Богдан Хотян.

Також за ініціативи Арсенія Пушкаренка та за підтримки американських партнерів і Благодійного фонду Євгена Пивоварова передали павервол для місцевого ЦНАПу, який щоденно обслуговує близько сто відвідувачів.

«Такий пристрій, звичайно, в нагоді, 5кВт досить потужний пристрій безперервного живлення. Він покращить роботу тих адміністративних послуг, які потребують навіть короткострокового вимикання світла, тобто до 2 секунд перемикання генератора», — сказав керівник ЦНАП Баранівської міської ради Олександр Самчук.

Обладнання також отримали ЦНАПи Миропільської та Курненської громад. Адже надавати людям якісні послуги під час відключень світла вдається важко.

«Оскільки це сільська місцевість, люди не завжди мають можливість скористатись смартфоном, встановити додаток і оновити дані дистанційно. Вони зверталися до нас в ЦНАП. І коли були блекаути, у нас була черга людей і справлятися було важко», — говорить начальниця відділу ЦНАП Курненської сільської ради Марина Карпінська.

Щоб вийти з цієї ситуації, підключали генератор, проте отриманий акумулятор дозволить надавати послуги безперебійно.

«До нас щодня звертається велика кількість людей, які потребують в деякій мірі негайного вирішення їхнього питання, тому нам дуже важливо бути мобільними, щоб одразу надати людині допомогу, відповідь, прийняти послуги, особливо, якщо це стосується вразливої категорії населення», — каже начальниця відділу ЦНАП Миропільської селищної ради Олена Сидоренко.

Люди на місцях потребують підтримки, тож потрібні зусилля всіх вертикалей влади та міжнародних партнерів, говорить Арсеній Пушкаренко.

Загалом громадам Житомирщини передадуть 155 таких пристроїв.