У Черняхівській громаді в День визволення України від фашистських загарбників вшанували пам'ять усіх, хто загинув в боях за нашу державу у Другій світовій війні

У Черняхівській громаді в День визволення України від фашистських загарбників вшанували пам'ять усіх, хто загинув в боях за нашу державу у Другій світовій війні

В Черняхівській громаді як і в усій Україні, в День визволення України від фашистських загарбників вшанували пам'ять усіх, хто загинув в боях за нашу державу у Другій світовій війні. Про це повідомляє Черняхівська селищна рада.

В Україні 28 жовтня відзначається День визволення від фашистських загарбників.

Він був встановлений у 2009 році Указом Президента України,  «з метою всенародного відзначення визволення України від фашистських загарбників, вшанування героїчного подвигу і жертовності українського народу у Другій світовій війні», повідомляє Укрінформ.

Цього дня вшановують пам'ять усіх українців, які під час Другої світової війни віддали життя, звільняючи рідну землю від нацистських окупантів.

Вигнання нацистів з України тривало майже 700 днів. Наприкінці 1942 року, 18 грудня, було визволено перший населений пункт – село Півнівка на Луганщині. У 1944 році проведено низку операцій, які дали змогу чотирьом Українським фронтам розгромити угруповання нацистських військ «Південь» і групу «А», зайняти майже всю територію України і Крим.

Вигнання нацистів із Закарпаття розпочалося 9 вересня 1944 року під час Східнокарпатської стратегічної воєнної операції, складовими частинами якої були Карпатсько-Дуклянська та Карпатсько-Ужгородська фронтові наступальні операції. У ході Карпатсько-Ужгородської операції війська 4-го Українського фронту здобули карпатські перевали і наступали на Закарпаття. 16 жовтня радянські війська зайняли місто Рахів, 24 жовтня визволили Хуст і Сваляву, 26 жовтня – Мукачеве, а 27 жовтня - Ужгород.

Усталеною датою визволення України від гітлерівців вважається 28 жовтня 1944 року. Насправді залишався ще Чоп - важливий залізничний вузол на кордоні Закарпатської України, Словаччини та Угорщини. 28 жовтня 1944 року радянські війська підійшли до Чопа. Внаслідок запеклого бою, який тривав цілий день, 29 жовтня війська 17-го гвардійського стрілецького корпусу, 237, 8 та 138 стрілецьких дивізій визволили Чоп. Та невдовзі нацистські війська перейшли у контрнаступ. Окремі райони Чопа кілька разів переходили з рук у руки. Остаточно Чоп було визволено лише 23 листопада 1944 року.