Звягельські освітяни увійшли до семи найкращих експертів з впровадження шкільного громадського бюджету в Україні

Звягельські освітяни увійшли до семи найкращих експертів з впровадження шкільного громадського бюджету в Україні

Днями в Києві відбувся дводенний тренінговий табір «Training Camp: ШГБ» під назвою «Все, що Ви хотіли знати про шкільний громадський бюджет». Організаторами виступили швейцарсько-українська програма EGAP, Фонд Східна Європа та проєкт Ради Європи «Зміцнення стійкості демократичних процесів через громадську участь в умовах війни та післявоєнний період» у співпраці з громадською організацією «Форум розвитку громадянського суспільства». Про це повідомляє пресслужба Житомирської ОВА. 

Чотири представниці Звягельської громади стали офіційними тренерками Шкільного громадського бюджету (ШГБ) — інструменту, що дозволяє школярам визначати пріоритети у використанні коштів на власні проєкти, вивчаючи бюджетний процес та просуваючи власні ініціативи. Тетяна Балаушко, Оксана Хацановська, Олександра Олексійчук та Світлана Іванова увійшли до сімки кращих експертів в Україні та презентували свій досвід іншим громадам. 

Навесні цього року Звягель вже мав досвід реалізації ШГБ — у 12 закладах було успішно впроваджено 14 учнівських проєктів. Цей досвід дозволив представникам громади здобути статус тренерів проєкту. Під час тренінгового табору вони виступили спікерами марафону кращих практик, зосередившись на етапах реалізації ШГБ: експертизі проєктів, промоції, організації голосування та практичних порадах для нових учасників. 

На таборі для громад-учасників в малих групах обговорювалися положення ШГБ, календарний план, етапи впровадження, а також інтерактивна гра «UChange. Школа мрії». На завершення кожна з учасниць отримала сертифікат тренера Шкільного громадського бюджету, і тепер вони планують поширювати цей успішний досвід в інших громадах України. 

Цей тренінг став знаковим кроком у розвитку шкільного громадського бюджету та прикладом для інших громад, які планують впровадження проєкту вже у 2025 році.