«Зе!Жінки» Житомирщини провели конференцію на тему економічної рівності в оплаті праці (ВІДЕО)

76

Роль жінки у суспільстві давно вийшла за рамки статусу лише дружини та мами. Сьогодні дівчата самостійно відкривають бізнеси, керують країнами та служать в армії. Та, незважаючи на це, за статистикою зарплата жінок в Україні на 18,6% менше, ніж у чоловіків.

«Жінка так само мама, іноді жінка сама виховує дітей, іноді жінка є основним джерелом доходу і так само забезпечує свою родину. Я переконана, що ми прийдемо до такого моменту в майбутньому, коли ми не будемо про це говорити, тому що прийде час, коли буде абсолютна рівність і будемо лише з усмішкою згадувати», — говорить лідерка «Зе!Жінки» Житомирської області, депутатка Житомирської обласної ради Людмила Кицак.

Лідерка «Зе!Жінок» Житомирської області Людмила Кицак каже: саме для того, аби у майбутньому зарплату працівника чи працівниці не вирішував гендер, зараз потрібно активізуватися та боротися за це. Саме з цією метою нещодавно у Житомирі провели регіональну конференцію на тему економічної рівності.

«Піднімаємо теми про зменшення розриву в оплаті праці між чоловіками і жінками, що робить для цього держава, що можемо робити ми на своєму місці. Говоримо про стратегію, яка була розроблена вже в Україні, яка реалізовується. Насправді держава намагається створити дуже багато можливостей, які хочуть підприємиці», — сказала лідерка «Зе!Жінки» Житомирської області, депутатка Житомирської обласної ради Людмила Кицак.

Очільниця Житомирської обласної служби зайнятості розповідає, наразі 80% усіх грантів, пропонованих державою, отримують жінки.

«На сьогоднішній день для жінок, які хочуть розпочати власну справу є безліч пропозицій. У першу чергу це стосується молоді, молодих жінок, студентів, які до 25 років можуть зареєструватися ФОПом і відкрити власну справу, при тому без найманих працівників. По-друге, потім через 3 роки вони можуть взяти грант і головна умова – це створення робочих місць», — говорить директорка Житомирської обласної служби зайнятості Галина Корінна.

Серед запрошених гостей на конференції був голова спостережної комісії виробничо-комерційної фірми «Леся» Микола Сиченко. Він розповідає, 90% персоналу фабрики – жінки, деякі з них посідають і керівні посади. Тож він категорично проти економічної нерівності.

«У нашій галузі жінки краще виконують задачі, які стоять перед компанією, ніж чоловіки. Є декілька суто чоловічих професій, ми так вважали, що вони були суто чоловічими, але зараз на одній з наших компаній позицію механіка-наладчика обіймає дівчина. Молода, амбітна, перспективна, яка чудово справляється зі своїми задачами і своїм колегам хлопцям також вже може дати фору», — сказав підприємець, голова спостережної ради ПрАт «ВКФ «Леся» Микола Сиченко.

Під час конференції «Зе!Жінок» Житомирщини успішні та реалізовані дівчата могли висловити свої думки, поділитися досвідом і своїм прикладом показати іншим, що економічній нерівності не місце у сучасному світі.