У Житомирі відбувся круглий стіл із протидії та запобігання гендерно зумовленому та домашньому насильству
13 листопада в Житомирській міській раді пройшла зустріч «Виклики та досягнення у сфері протидії та запобігання гендерно зумовленому та домашньому насильству». Захід зібрав представників органів місцевого самоврядування, громадських організацій, партнерів, поліції та національну координаторку проєкту. Учасники підкреслили, що питання гендерно зумовленого та домашнього насильства є вкрай актуальним для громади. Про це повідомляє пресслужба ЖМР.
«За офіційними даними, за перші 9 місяців 2024 року до координаційного органу стосовно випадків домашнього насильства надійшло 450 звернень: 413 від жінок, 36 від чоловіків та одне від дитини.
Під час зустрічі обговорили статистику звернень, складнощі в роботі з кривдниками і постраждалими, а також юридичні аспекти, які потребують удосконалення. Учасники круглого столу наголосили на важливості посилення співпраці між різними структурами, щоб ефективно не лише протидіяти насильству, а й проводити превентивні заходи», – йдеться у повідомленні.
Представниці поліції повідомили, що найближчим часом очікуються зміни в законодавстві, які посилять відповідальність за вчинення домашнього насильства.
Якщо ви стали жертвою або свідком домашнього насильства, не залишайтеся осторонь і звертайтеся по допомогу:
- Мобільна бригада соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства: +38 (050) 527-56-87;
- Житомирський міський центр соціальних служб міської ради: +38 (063) 354-65-20;
- 102 (цілодобово).
Нагадаємо, що з 25 листопада по 10 грудня в Україні проходить Всеукраїнська кампанія «16 днів проти насильства», метою якої є привернення уваги до проблем подолання насильства в сім’ях, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.
Захід відбувся за підтримки UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення, завдяки фінансовій підтримці уряду США (Бюро гуманітарної допомоги USAID) в рамках проєкту «Посилення надання екстрених, життєво важливих послуг з протидії гендерно зумовленому насильству та охорони сексуального і репродуктивного здоров’я в Україні», який реалізується через громадську організацію «Інноваційні соціальні рішення».