Військовий 32-ої бригади розповів як навчає новобранців та керує FPV
Усі позастрибували в кущі, молодці, – усміхається оператор дрона Олексій. Приїхав на полігон разом із новобранцями. В FPV-окулярах присідає на пожовклу траву, в руках тримає пульт керування безпілотником. Про це повідомляє 32 окрема механізована бригада.
«У хлопців своє навчання, у мене – своє, – каже Олексій. – Муштрую піхоту. Нехай звикають до звуку FPV і тренуються миттєво ховатися. Головне – не скупчуватися і якщо дрон упав, то не піднімати. Може здетонувати або бути із самопідривом. У Торецьку був випадок, що ворожий дрон погнався за нашим пілотом, але заплутався у гілках і приземлився біля входу в бліндаж. Перечекали години дві, поки перестав пікати. Я вийшов, два дротики на КД акуратно перекусив. Але без саперського досвіду ліпше так не робити. Зняв тоді з трофейного дрона нічну камеру, вони у о...ків алюмінієві, – це дуже зручно для тренувань, бо я сьогодні одну нашу звичайну при приземленні пошкодив».
Старший солдат Олексій тестує дрони «Птахи відплати» від волонтерів. Каже, що задоволений тим, як апарати налаштовані. Згадує, що якось довелося просто на позиціях перепаювати мотори у 50 подарованих безпілотників.
Боєць у Збройних силах із зими 2023-го. Рік воював у лавах піхотинців. Коли повернувся в підрозділ після поранення, йому запропонували опанувати фах оператора дрона.
Олексію 24 роки, родом він із Житомирщини. Зізнається, що довелося трохи схитрувати, бо рідні — дружина й батьки – не хотіли, аби йшов до війська раніше призовного віку.
«Сказав, що у відділі кадрів заводу вимагають довідку із ТЦК і треба сходити забрати, – каже військовий. – Твердо вирішив мобілізуватися, не звик, щоб хтось робив за мене те, що сам можу. А я хочу і можу захистити своїх рідних. Зараз я – оператор FPV-дрона. Не можу ще сказати, що крутий фахівець, але бажання вчитися і вдосконалюватися величезне, бо для мене це шлях до втілення мрії – повернутися додому з Перемогою».