Житомиряни посіли призові місця в регіональному етапі «Ігор ветеранів» і поїдуть до Києва на фінал

31
Житомиряни посіли призові місця  в регіональному етапі «Ігор ветеранів» і поїдуть до Києва на фінал

Житомир, Київ, Чернігів Полтава… Учасники регіонального етапу «Ігор ветеранів» з різних міст України. Житомир — третє місто,  де відбуваються відбіркові змагання з кросфіту. Паралельно онлайн тривають етапи з кіберспорту. Далі — фінальні ігри в Києві. Участь беруть як ветерани, так і діючі військовослужбовці, які мають інвалідність внаслідок війни. Про це повідомляє пресслужба ЖМР.

Владислав приїхав із Чернігова. Каже, спортом професійно ніколи не займався: «Але намагаюсь бути в формі. Найбільше подобається жим лежачи. Взагалі спортом займатись корисно всім. Тримати тіло в гарній фізичній формі. А для ветеранів — це й моральна реабілітація. Я, коли позаймаюсь, краще почуваюсь. Коли спортом не займаюсь, стан більш пригнічений».

Влад пройшов чималий бойових шлях. У 2014-15 роках служив у добровольчому батальйоні «Чернігів», з 2015 по 2019 — в полку «Азов». Отримав оранення. Але з 24 лютого повернувся до війська. Має ампутовану кінцівку, але досі служить.

Військовий переконаний, ветеранам необхідна певна активність в цивільному житті. Бо краще спорт, аніж погані звички. Участь у змаганнях — це й про соціалізацію.

«Приїхав з двома побратимами, також радий був зустріти товаришів, з якими раніше бачився на змаганнях», — розповідає Влад

Кросфіт — інтенсивний, функціональний вид тренувань. В «Іграх ветеранів» — адаптований під їхні потреби. Містить набір вправ для 13 категорій спортсменів, в залежності від інвалідності та обмежень опорно-рухового апарату. Враховуються можливості кожного.

Змагання відбуваються блоками та на час.

Це перші «Ігри ветеранів». Відбуваються в межах проєкту «Розвиток спорту для ветеранів» Міністерства у справах ветеранів України.

Зараз змагання складаються з кросфіту та кіберспорту. Надалі планують розширити активності, обʼєднати більше видів спорту.

«Сам постійно займаюсь спортом. Те, що відчуваєш після занять, це ні з чим не зрівняти. Ми, як Міністерство, беремо на себе важливу роль, аби випрацювати нові заходи та щороку підтримувати заходи, які вже проводяться. Важливо, залучити ветеранів до занять спортом. Це невідʼємна складова здоровʼя, відновлення, переходу від військової служби до цивільного життя. Це не лише про відновлення фізичного стану, мʼязів. Це про те, коли ветеран приходить, в колі друзів займається спортом, спілкується та відновлюється емоційно», — Фархад Фархадов, заступник міністра у справах ветеранів

Серед учасників «Ігор ветеранів» — заступник Житомирського міського голови Олег Смаль:

«Приємно бачити знайомі обличчя, тих, з ким вже брали участь у «Іграх Нескорених» та інших подібних змаганнях. Головні пріоритети таких заходів — знайомство з новими товаришами, підтримка один одного, допомога в подоланні життєвих труднощів».

До слова, Олег Смаль посів 1 місце в категорії Н1. Він та ще троє житомирян, що 

підтвердили свою майстерність, візьмуть участь у фінальних змаганнях «Ігор ветеранів».

  • Олександр Божок (посів 2 місце в категорії Н1);
  • Сергій Зайнчковський (посів 3 місце в категорії М2);
  • Максим Віттіх (посів 3 місце в категорії R1).

Боротьбу за титул переможців у фіналі вони продовжать у Києві.