Боротьба зі стихійною торгівлею: правоохоронці Житомира склали 11 протоколів від початку року (ВІДЕО)

Стихійна торгівля – не нове явище для Житомира, однак небезпечне для споживачів. Оскільки продукти не перевіряють у лабораторіях на вміст нітратів. Муніципальна інспекція міста постійно проводить рейди, аби запобігти стихійній торгівлі.

У Житомирі стихійні ринки утворилися на вулицях Довженка, Покровській, Київській, Вітрука, Хлібній та на Проспекті Миру. Продавчиня Анастасія торгує цукерками на стихійному ринку вже близько року, каже, за цей час штраф сплачувала неодноразово.

Її слова підтверджують і інші продавці.  

Фахівці муніципальної інспекції боряться зі стихійною торгівлею двома способами.

Згідно зі статтею таке порушення карається штрафом у розмірі 340 – 1360 грн для громадян і 850 – 1700 грн для підприємців та посадових осіб. Якщо правопорушник не сплатив кошти, справа передається до виконавчої служби, пояснюють правоохоронці.

За словами інспекторів у Житомирі є спеціально облаштовані соціальні майданчики та стаціонарні ринки, де дозволено законно продавати продукти харчування. Однак порушники надалі продовжують облаштовувати незаконні торговельні ділянки, тому єдиний ефективний варіант боротьби – не купувати товари на стихійних ринках.ё