Ангіограф та тромбектомія: як рятують життя у Інсультному центрі Житомира (ВІДЕО)

Інсульт наразі залишається однією з головних причин смертності та інвалідизації у світі. Це хвороба, через яку до мозку поступає мала кількість крові, відповідно і кисню, пояснюють лікарі.

За словами лікарів, інсульт простіше профілактувати, ніж проводити лікування та реабілітацію. Однак, якщо ж медична допомога таки знадобилася, пацієнти можуть отримати її у Інсультному центрі Житомира.

Для складних діагностичних процедур у центрі функціонує ангіограф – сучасний апарат, завдяки якому можна дослідити та лікувати судини, з використанням рентгенівського випромінювання.

Якщо лікарі виявили тромб, пацієнтові вводять спеціальну речовину, яка може його розчинити. Коли ж є можливість механічно витягнути згусток крові з судини, нейрохірурги проводять тромбектомію.

Загалом, за минулий рік в Лікарні №2 ім. В. П. Павлусенка провели близько 130 таких операцій, тобто 12 тромбектомій на місяць.

У неврологічному відділені функціонує палата інтенсивної терапії, де постійно моніторять стан хворих. Коли вони стабілізуються їх переводять у звичайну палату. Надалі лікарі проводять з пацієнтами реабілітаційні процедури: відновлюють когнітивні функції та роботу опорно-рухового апарату. Головними симптомами інсульту є раптова слабкість, запаморочення, порушення зору, мовлення та асиметрія обличчя. Якщо ви помітили такі ознаки, краще одразу звернутися у лікувальні заклади, закликають лікарі.