Безпечний простір для підлітків «СвіТи» святкує першу річницю (ВІДЕО)

Надали допомогу майже сотні підлітків і провели понад 550 активностей – такі результати за рік роботи безпечного простору «СвіТи». Це центр, де діти військових і внутрішньо-переміщених осіб можуть отримати психосоціальну підтримку.

«Я став іншою людиною, більш позитивним, більш відкритим. Ми тут всі вже стали друзями, сім`єю навіть», — каже Альберт, який відвідує безпечний простір «СвіТи».

Так 14-річний Альберт описує свій рік занять у безпечному просторі для підлітків «СвіТи». Хлопець приїхав до Житомира з окупованого Мелітополя і саме завдяки психологічній підтримці у центрі він зміг розкритися.

«Це така команда друзів, з якими ми дуже часто спілкуємося. Ми можемо списатися: «Давай сьогодні в «СвіТи» на 16:30», до прикладу, пограємо, поп`ємо чаю, посміємося. І це теж якось заряджає енергією, ти можеш відволіктися від своїх проблем», — говорить Альберт, який відвідує безпечний простір «СвіТи».

«СвіТи» – це безпечний простір для дітей військових і внутрішньо-переміщених осіб, де підлітки отримують психологічну підтримку, вивчають англійську, відвідують майстер-класи, їздять на екскурсії та багато чого іншого.

«Вони по-іншому починають комунікувати, вони взагалі починають комунікувати з однолітками. Тобто, простір є безпечним, комфортним і це дає їм можливість розкриватися не лише в психоемоційному плані, вони розкривають свої таланти, свої здібності», — сказала психологиня безпечного простору «СвіТи» Тетяна Шапран.

Директорка Благодійного фонду BGV, завдяки якому вдалося відкрит центр «СвіТи» у Житомирі, розповідає, за рік роботи комплексну програму у центрі «СвіТи» пройшло 99 підлітків, для них провели понад 550 активностей і майстер-класів.

«Найвизначнішою подією був літній кемп в Карпатах. Ми відвезли 20 дітей в Дземброню. Вони упродовж 8 днів мали можливість займатися різними активностями: і рафтинг, і походи в гори, і сплави, і в річці купалися. Ми говорили про наші емоції, у нас була домедична допомога», — каже директорка Благодійного фонду BGV Поліна Алдошина.

Проєкт «СвіТи» має неабияку актуальність під час війни, адже підлітки – одна з найбільш вразливих категорій населення, яка потребує психологічної підтримки, аби позбутися стресу, страхів і набути впевненість в собі.

«Підлітковий вік – це дійсно вік пошуків, вік сепарації від родини і дуже важливо, щоб було місце і були люди, які будуть тебе підтримувати. Я впевнений, що з відвідувачів таких центрів як «СвіТи» будуть майбутні психологи, які будуть далі поширювати цей рух турботи про себе», — говорить Перший заступник голови ВРУ Олександр Корнієнко.

«Я скажу як батько підлітка, що місце, де спілкуються діти, надзвичайно важливе. Рік роботи довів те, що такі центри вкрай необхідні по всій нашій державі», — сказав начальник Житомирської ОВА Віталій Бунечко.

«СвіТи» є не лише у Житомирі, а й в інших містах України. Це проєкт благодійного фонду «Kids of Ukraine». Його засновник Артем Мазур каже, є великі плани на майбутнє, вони хочуть масштабуватися, аби допомогти якомога більшій кількості підлітків.

«Ми замірюємо стан дітей, раз на пів року це робимо, і ми бачимо дуже позитивний фідбек від цієї діяльності, від дітей. Ми дійсно змінюємо стан на той, в якому вони хочуть жити, розвиватися, знаходити друзів і починати нове життя в новому місті», — говорить засновник благодійного фонду «Kids of Ukraine» Артем Мазур.

Аби потрапити у безпечний простір «СвіТи» потрібно заповнити анкету, ви можете це зробити за QR-кодом на екрані. Після цього з вами зв`яжуться фахівці центру, аби розповісти деталі та запросити на співбесіду