У Брусилові провели Форум освітньої соборності (ВІДЕО)

Освітяни відіграють надзвичайно важливу роль у розвитку суспільства, адже саме вони формують майбутнє держави через навчання та виховання молодого покоління. Житомирщина має розвинену мережу навчальних закладів, а відповідно й чималу кількість працівників даної галузі, які забезпечують якісне надання знань маленьким українцям. Нещодавно у Брусилові провели Форум освітньої соборності, де обговорили основні тенденції та вектори розвитку освітньої сфери області.

«Ми зібрали всю освіту нашої області, поспілкувалися про важливі сьогодні напрямки і вектори нашої освіти: як дошкільної, шкільної, середньої, вищої освіти», — каже Народний депутат України Арсеній Пушкаренко.

В умовах війни головним викликом для системи освіти є безпека дітей. З початку 2022 року у Житомирській області кількість закладів з укриттями зросла з 27% до 94%, що свідчить про значний прогрес у забезпеченні безпеки учнів та студентів. Зокрема, у 2023-му році укриття збудували і у Березівському ліцеї, де навчається близько 190 дітей.

«Це окреме укриття, швидкоспоруджуване, тобто з блоків. Вміщує 150 дітей, тому ми навчаємось не в одну зміну, а в 2 зміни, щоб поділити дітей і щоб вони могли вміститися в укритті», — говорить директор Березівського ліцею Сергій Іщук.

Під час форуму також обговорили зміни, які чекатимуть на галузь. До 2027-го року в Україні має бути упорядкована мережа середньої освіти. Також очікується велика реформа та відповідне фінансування професійно-технічної освіти, яка за роки нашої незалежності майже зникла. Детальніше про це учасників заходу поінформував заступник Міністра освіти і науки України Андрій Вітренко.

«Це і STEM-класи для розвитку природничих наук, і закупівля обладнання для масової фізкультури і спорту. Що стосується закладів професійно-технічної освіти – подолання розриву між випускниками і вимогами ринку праці, взагалі реформування системи закладів професійно-технічної освіти, впровадження центрів професійної досконалості. У вищій освіті – це оптимізація мережі і, знову ж таки, підвищення якості вищої освіти, яка буде виражатися в тому, що випускники будуть максимально наближені до вимог ринку праці», — говорить Народний депутат України Арсеній Пушкаренко.

Загалом форум зібрав близько 100 учасників з усіх куточків нашої області, об’єднавши представників різних вертикалей влади, а також керівників відповідних відділів у громадах та очільників освітніх установ. Начальниця гуманітарного відділу Романівської селищної ради Оксана Гаврилова каже, такі заходи допомагають зрозуміти на розвиток яких напрямків потрібно звертати більше уваги.

«Освіта – це реформи, постійні зміни. Маємо йти в ногу з часом, постійно розвиватися, реформуватися і такі зібрання, як сьогодні, надихають. Спілкуємось з колегами, дивимось як в інших громадах. Надихають такі зібрання, дають зрозуміти як рухатися, як далі розвиватися», — сказала начальниця гуманітарного відділу Романівської селищної ради Оксана Гаврилова.

Захід відбувся у День Соборності, тому передусім учасники провели традиційну молитву за Україну та вшанували полеглих Захисників. Окрім того, відвідали історичний музей імені Івана Огієнка, адже саме цей історичний діяч, який є родом з Брусилівщини, упорядкував свято Соборності та доклав багато зусиль для української державності, мови та церкви.

«Постать Івана Огієнка нерозкрита. Він перший заснував український університет, боровся за українську церкву. Тому я щиро радію, тішуся і надіюся, що крок за кроком постать Івана Огієнка ми будемо піднімати на той щабель, на ту справедливу, відповідальну і достойну позицію, якої він заслуговує», — каже Брусилівський селищний голова Володимир Габенець.

Народний депутат Арсеній Пушкаренко каже, українці не уявляють наскільки багато ця постать зробила задля розбудови нашої державності і це потрібно виправляти. З цією метою він ініціював законопроєкт, аби надати ім`я Івана Огієнка державній премії у галузі освіти.