Як «Вовки Да Вінчі» боронять Україну: бойовий шлях Миколи «Ніколаса» Рижака (ВІДЕО)

Микола Рижак з позивним «Ніколас» став на захист України на початку повномасштабного вторгнення. Спочатку приєднався до одного з житомирських батальйонів, згодом – до «Вовків Да Вінчі».

На запитання «Де було найскладніше?» «Ніколас» без сумнівів відповідає: у Часовому Яру, де за 12 днів він отримав 3 поранення. Не легше було і у Малій Токмачці, що у Запорізькій області.

У такі важкі моменти Микола згадує про рідних і близьких. Про кохану дівчину, з якою планує одружитися. Саме це і мотивує його не зупинятися. А також допомагають побратими, які стали найближчими друзями.

«Ніколас» каже, на бойових жоден день не обходиться без жартів. Часто далеко не усі цивільні можуть їх зрозуміти, однак це піднімає бойовий дух хлопців.

Такі незвичні жарти підтримують емоційний стан, фізичний же хлопці загартовують під час підготовки.

Батальйон хоче зберегти особовий склад, тому намагаються працювати технологічно. Тобто якщо можна провести розвідку чи виконати бойове завдання дистанційно, що зменшить небезпеку для воїнів – застосовують залізних «пташок».

«Ніколас» розповідає, наразі до «Вовків Да Вінчі» приєднується багато хлопців, які колись самовільно залишили свої військові частини. Вони дивуються атмосфері у батальйоні та умовам, які забезпечують для захисників.

Усі, хто приєднується до батальйону, спочатку проходять навчання, отримують нові навички і обирають посаду, на якій би вони хотіли працювати. Наразі вакансій багато: оператори БПЛА, телефоністи, водії мінометного взводу, лікарі, стрільці-санітари, штурмовики, фахівці з РЕБ і РЕР, та інші.

Щоб потрапити до 1 Окремого штурмового батальйону ім. Дмитра Коцюбайла, потрібно заповнити анкету, яку ви знайдете за QR-кодом на екрані, або ж звернутися до рекрутингового центру.