Можливості розвитку бізнесу: державні програми та гранти, що допомагають підприємцям (ВІДЕО)
Попри війну Житомирщина залишається привабливим регіоном для бізнесу. Станом на січень 2025 року у нашій області зареєстровано понад 9 тисяч фізичних осіб підприємців, які відкрили власні справи. Перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко каже: саме ці люди допомагають підтримувати економіку, тож задля того, аби підтримати підприємців разом з народним депутатом Арсенієм Пушкаренком постійно проводять зустрічі з бізнесменами різних громад, де всі разом обговорюють проблеми та шукають їх рішення. Нещодавно таку нараду скликали у Бердичеві.
«Дуже важливо бути на звʼязку з колегами, з бізнесом, дуже важливо чути їх. Саме тут на Бердичівщині ми побачили дуже високий рівень креативності, самосвідомості підприємців. Вони запускають бізнеси під час війни, не бояться, створюють робочі місця і сподіваються на нові можливості для них, пов’язані зі вступом в ЄС, куди ми активно крокуємо», — каже Перший заступник Голови ВРУ Олександр Корнієнко.
Аби допомогти підприємцям держава активно запроваджує реформи та пропонує різні гранти. Однією із найрезультативніших є економічна платформа «Зроблено в Україні», у рамках якої діють програми «Доступні кредити 5-7-9», «ЄРобота», «Власна справа» як для цивільних, так і ветеранів, та багато інших.
«Ми розуміємо, що наші Збройні сили України утримуються за рахунок внутрішніх податків, за рахунок нашого українського бізнесу. І ми сьогодні робимо все, щоб український бізнес розвивався, щоб український бізнес міцнів», — сказав Народний депутат України Арсеній Пушкаренко.
За словами директорки Бердичівської філії обласного центру зайнятості Ольги Повійчук гранти наразі набирають популярності, здебільшого часто звертаються жінки-підприємиці або ж ті українки, які ще не мають власної справи, але хочуть її відкрити.
«Популярна зараз можливість отримати грант, якщо ми говоримо про види діяльності – це сфера обслуговування, відкривають кафе, відкривають магазини вишивки, студії вишивки, де одяг вишивають і потім продають, відкриття стоматологічної поліклініки, відкриття медичного центру», — говорить директорка Бердичівської філії обласного центру зайнятості Ольга Повійчук.
Грантом від держави скористалася і Тетяна Білоус. Ще у 2013 році підприємиця заснувала студію вишивки «Я – Українець» і з того часу поступово розвиває власну справу. Нещодавно ж жінка скористалася державною програмою і змогла придбати сучасне обладнання.
«Коли я дізналась про «Власну справу» від Центру зайнятості, особливих амбіцій в мене не було. Але дівчата з Центру зайнятості, саме працівники, вони мене якось по новому надихнули, вселили віру, що все можливо, пробуйте. Як результат я відкрила нову майстерню, оформила нових працівників і маю нову, професійну вишивальну машину на 3 головки, кожна на 15 голок», — сказала засновниця студії вишивки «Я – Українець» Тетяна Білоус.
Поруч із новим бізнесом, який постійно відкривають завдяки грантам від держави, Житомирщина є привабливим регіоном для релокованого. Серед таких Комп`ютерна академія. Її співзасновниця Любов Трибун розповідає: у травні 2022 року російські війська окупували Мелітополь, тож вона зібрала працівників і вирішила продовжити власну справу у Бердичеві.
«Ми втратили майно, ми втратили приміщення, але вціліли люди. І таким чином вдалося онлайн відновити деякі процеси. Ми подали проєкти по державній програмі «ЄРобота», виграли грант і залучили кошти на те, щоб придбати комп`ютерний клас. Це дало нам можливість вкладати власні кошти, які ми почали заробляти, і зміцнювати матеріальну базу», — зазначила підприємиця, співзасновниця комп`ютерної академії IT-STEP Любов Трибун.
Наразі державні безповоротні гранти – це одна з найбільш вигідних можливостей для розвитку власного бізнесу, яка не лише допомагає реалізуватися тим людям, які ними скористаються, а й покращує економіку України.