У Бердичеві провели показ фільму «Житомирщина у боротьбі. 1000 днів великої війни» (ВІДЕО)
1000 днів війни – це 1000 днів спротиву, боротьби, сліз, переживань та незламності попри усе. 1000 днів, за які кожен з нас тим чи іншим чином зробив свій внесок, аби Україна вистояла перед ворогом. Нещодавно у Бердичеві провели показ фільму, який розповідає про перші емоції та дії жителів Житомирщини у лютому 2024 року.
«Дуже важливо віддавати шану, віддавати честь і знімати такі фільми, розповідати правду. Розповідати світу, зокрема нашим іноземним партнерам, і українцям, як відбувався перший спротив, перші дні спротиву, як люди будували своє життя, як оборонялися по всій країні: на Житомирщині, Чернігівщині, Сумах, Донеччині, Луганщині», — каже Перший заступник Голови ВРУ Олександр Корнієнко.
Героями фільму «Житомирщина у боротьбі: 1000 днів великої війни» стали військові, волонтери, медики, посадовці та люди, які не залишилися осторонь, та допомогли Україні, та, зокрема Житомирщині, вистояти.
«Я, чесно кажучи, дуже вражена фільмом. Він був знятий буквально за декілька тижнів, дуже стислі терміни, але сама ідея виникла раніше. Ми дійсно хотіли закарбувати на кінострічці ті емоції, ті спогади наших людей, які залишилися в Україні», — говорить директорка Благодійного фонду BGV Поліна Алдошина.
Свою історію у фільмі розповіла і дружина загиблого захисника Олена Вербило. На початку повномасштабного вторгнення її чоловік Олександр сформував особовий склад і очолив 138 окремий батальйон 115 бригади ТРО, який захищав північні кордони України. Воїн героїчно загинув, виконуючи бойове завдання на Сході нашої держави. Олена каже, кінострічку має побачити якомога більша кількість людей, адже вона нагадує завдяки кому ми досі живемо під синьо-жовтим прапором.
«Дуже боляче дивитися, я вже не перший раз його дивлюся і кожного разу дуже болючі відчуття. Але це наше життя, на жаль, і поряд з моєю втратою є героїчні вчинки кожного непересічного громадянина, який на своєму місці робив свою роботу і завдяки цьому ми рухаємось до перемоги», — сказала дружина загиблого Героя, знімалася у фільмі Олена Вербило.
Тоді, у перші дні повномасштабного вторгнення, до новоствореного 138 батальйону територіальної оборони приєднався і Олексій Шатило. У фільмі можна почути і його історію розвитку подій.
«Ця історія не є унікальною. Це історія багатьох сотень моїх побратимів, які служать зі мною у моїй військовій частині, і тих сотень тисяч осіб, які прийшли за покликом серця у Збройні сили України. Вони прийшли виконати свій обов’язок перед Батьківщиною, свій обов’язок перед сім`єю, перед рідним містом», — говорить військовий, знімався у фільмі Олексій Шатило.
Фільм «Житомирщина у боротьбі: 1000 днів великої війни» демонструє, що навіть у важкі періоди, коли люди не знали що робити, як допомогти Україні та як зберегти свої життя, все ж інтуїтивно об`єднувалися, знаходили шляхи спротиву та боролися проти окупантів. Він вже був представлений у Житомирі, Бердичеві, Звягелі, Коростені та Києві. Наприкінці місяця презентація планується у столиці Естонії – Таллінні.