Представник Уповноваженого ВРУ з прав людини зустрівся з родинами військовополонених з Житомирщини (ВІДЕО)
Уже рік і 7 місяців батько Тетяни Ткач перебуває у полоні окупантів. Родина бачила його на відео у російських пабліках і з надією сподівається побачити чоловіка серед тих, кого обміняли.
«Дочка моя – 3 роки – вона останній раз його бачила, коли їй було 1,5 роки, Але вона запам`ятала діда. Декілька днів тому ми їхали в машині з чоловіком додому, ніхто нічого не говорив батька, не було і слова, просто їхали, а вона сидить і плаче. Я запитую: «Доця, чому ти плачеш?», а вона відповідає: “Мама, ти мені скажи, наш дід не повернеться?”», — каже донька військовополоненого Тетяна.
Таких історій наразі тисячі. Родини безвісти зниклих і полонених захисників стукають у двері військових частин, аби дізнатись відповіді на сотні запитань чи отримати хоч якусь звістку про своїх близьких. Однак нерідко залишаються без потрібної інформації. Аби допомогти таким сім`ям Офіс Омбудсмана України проводить постійні зустрічі, зокрема, декілька таких організовували і на Житомирщині.
Ініціатором проведення таких зустрічей на Житомирщині став народний депутат України Арсеній Пушкаренко. Нещодавно захід провели у Звягелі, на якому зібралося близько 350 родин.
«На жаль, військові частини, правоохоронні органи не комунікують в достатній мірі і в достатньому обсязі з родинами наших захисників, які сьогодні вважаються зниклими безвісти або в полоні. Сьогодні родини змогли поспілкуватися, почути, ми їх поінформували і, звичайно, по всім зверненням будемо здійснювати реагування. 30 бригада – у нас буде велика зустріч в Києві, щоб Омбудсман політично, на тих зустрічах, які він має зі своєю контр-візаві Москальковою піднімав питання», — говорить Народний депутат України Арсеній Пушкаренко.
За результатами зустрічі стало зрозуміло, що військові частини та правоохоронні органи не комунікують в достатній мірі з родинами полонених і безвісти зниклих, що є великою проблемою.
На зустрічі також були присутні народна депутатка України Тетяна Циба, представники військових частин, координаційного штабу з питань з поводження з військовополоненими, поліції, РТЦК та СП тощо. Родини кажуть: такі заходи є важливими та необхідними для них, адже дають можливість дізнатися багато корисної інформації для пошуку своїх рідних.
«Я вже давно хотіла потрапити на зустріч до Координаційного штабу, почути деякі питання, що і кого цікавить, що розказують. Може я десь щось неправильно додала, може якусь заявку не дописала, різне може бути. Це життя, на помилках треба вчитися і щось нове дізнатися теж не завадить», — каже дружина безвісти зниклого військового Ірина.
Такі зустрічі планують провести і в інших районах Житомирської області, аби усі родини полонених і безвісти зниклих військових змогли отримати відповіді на свої запитання. Окрім того, родичі можуть звертатися на гарячу лінію представника Омбудсмана у Житомирській області за номером 050 96 79 541.