«ДіяТи»: у Житомирі молодь захищає соціальні та гуманітарні проєкти на отримання грантів для суспільно корисних ініціатив

77
«ДіяТи»: у Житомирі молодь захищає соціальні та гуманітарні проєкти на отримання грантів для суспільно корисних ініціатив

14-річний Дмитро Куликівський хоче змінити уявлення підлітків про наукові галузі. Він створив проєкт. Його ідея — розповісти про жінок у STEM і дати молоді можливість відчути себе частиною наукового середовища. Дмитро подав заявку на грант у межах конкурсу «ДіяТи» з проєктом «Формула успіху: жінки в точних науках». Планує провести двотижневий інтенсив із лекціями, практичними експериментами та дослідженнями. Головна мета — показати, що наука відкрита для всіх, незалежно від статі, і що жінки зробили неоціненний внесок у її розвиток. Про це повідомляє пресслужба ЖМР.

«Жінки століттями доводили, що вони здатні на великі відкриття, проте стикалися з дискримінацією. Це несправедливо і для науки, і для суспільства», — говорить хлопець.

Каже, важливо, щоб підлітки зрозуміли: якщо у тебе є талант до науки — немає жодних «але».

Натхненням Дмитра стала історія Марії Склодовської-Кюрі — першої жінки, що здобула Нобелівську премію, і єдиної у світі, яка отримала її двічі. Дмитро вважає, що такі історії має знати молодь.

Проєкт передбачає:

  • Двотижневий STEM-інтенсив у червні, де підлітки від 13 до 16 років вивчатимуть хімію, фізику, математику, інформатику та ін. через призму досягнень жінок-науковиць.
  • Дискорд-спільноту для обговорень, обміну матеріалами та створення нових STEM-ініціатив ( у травні).
  • 10 груп по 15 осіб, кожна з яких відвідає 5 лекцій та отримає практичний досвід у лабораторії Поліського національного університету.
  • Заняття проводитимуться англійською для вивчення наукової термінології та розширення можливостей учасників.

Окремий фокус — залучення підлітків із соціально вразливих сімей, щоб зробити науку доступною для всіх.. Дмитро співпрацюватиме з МЦ «ПРОСТО», Молодіжним інтеграційним центром, із центром соціальних служб міської ради.

Експертна рада розпочала відбір найкращих проєктів. На участь у програмі подано 14 заявок. Претендентами є молоді люди віком від 14 до 35 років. Сьогодні вони захищали свої проєкти.

Максимальна сума фінансування кожного проєкту становить 50 тисяч гривень. Вже найближчим часом будуть оголошені імена тих, чиї ініціативи отримають підтримку для реалізації.