Домашнє насильство процвітає: де жертвам шукати допомогу та яке покарання чекає на кривдників (ВІДЕО)

78

До редакції телеканалу СК1 звернулася жінка з проханням по допомогу. За її словами чоловік – Олександр Гаврилюк – системно вчиняє домашнє насильство, а правоохоронці не можуть нічого з цим зробити.

Олександр – військовий, однак за словами Ганни деякий час перебував у СЗЧ. Наразі ж повернувся до своєї військової частини. Жінка скаржиться, що чоловік неодноразово смикав її за волосся, приходив під вікна її квартири і вимагав зустрічі.

Лише за січень 2025 року Ганна написала 22 заяви до поліції про порушення припису. Але це не допомогло.

Наразі поліція не коментує ситуацію, а сам Олександр не заперечує, що міг поводитись агресивно. Пояснює це ревнивим характером і декількома контузіями, які отримав під час бойових дій, через що жінка офіційно стала на облік як жертва домашнього насильства. Однак за словами чоловіка вони з дружиною мали домовленість: він погоджується на судовий припис, а вона продовжує з ним спілкуватись і не перешкоджає зустрічам зі спільним сином, який, до слова, має інвалідність.

Тож, незважаючи на судовий припис не наближатися до помешкання дружини ближче ніж на 500 метрів, Олександр продовжує приходити до квартири. Ганна ж в свою чергу викликає поліцію і не хоче продовжувати спілкування через агресивну поведінку чоловіка.

Олександр стверджує, що Ганна кожного разу сама кличе його додому, просить привезти продукти чи інші речі, тож він не розуміє навіщо вона потім викликає поліцію.

Упродовж останніх років статистика вчинення домашнього насильства значно зросла, лише у 2024-му правоохоронці зафіксували 200

тисяч звернень жертв по Україні. 70% постраждалих – жінки, 20% – діти і 10% – чоловіки.

Згідно з законодавством України є 4 форми домашнього насильства: фізичне, психологічне, економічне та сексуальне. І для кожного кривдника передбачене як адміністративна, так і кримінальна відповідальність.

За повторне притягнення до відповідальності за ст. 173 Кодексу про адміністративні правопорушення упродовж року передбачене покарання у вигляді арешту або ж виправних робіт.

Згідно з цією статтею передбачений арешт до 6 місяців, громадські роботи або ж позбавлення волі на строк до 2 років або ж обмеження волі до 5 років.

Головне, що мають знати постраждалі від домашнього насильства, мовчання – не допоможе. Якщо ви стали жертвою – звертайтеся до правоохоронців.

Телефонуйте на гарячу лінію за номером 1547, де працюю ть кваліфіковані психологи та юристи, які проконсультують та допоможуть спланувати подальші кроки. Окрім того, у Житомирі функціонує кризова кімната, можна отримати прихисток на термін від 10 до 20 днів. Аби дізнатися про неї більше телефонуйте за номером 063 354 65 20.