Прикордонники, які потребують реабілітації, можуть долучитися до спортивно-водних занять в басейні в рамках проєкту «МВС Незламні»

75
Прикордонники, які потребують реабілітації, можуть долучитися до спортивно-водних занять в басейні в рамках проєкту «МВС Незламні»

Державна прикордонна служба України здійснює комплексні заходи, спрямовані на удосконалення умов для соціальної реабілітації й інтеграції ветеранів війни в активне суспільне життя, а також на підтримку їх ментального й фізичного здоров`я, шляхом розвитку культури адаптивного ветеранського спорту. Про це повідомляє Північний кордон. Держприкордонслужба.

Один із таких напрямків реабілітації є водні види спорту.

Зокрема, в рамках проєкту Міністерства внутрішніх справ України «МВС Незламні», прикордонники Житомирського загону, які потребують реабілітаційних заходів після тяжких поранень, на постійній основі мають можливість долучаються до спортивно-водних занять. Сам проєкт спрямований на реабілітацію та підтримку здоров’я військових, який допомагає їм повернутися до повноцінного життя через спорт й активний відпочинок.

Реабілітаційні заняття проходять в закритих басейнах з персональним тренером. Захисникам такі тренування допомагають відновитись фізично і психологічно. Плавання один із найкращих видів спорту, особливо для осіб, які проходять реабілітацію після поранень й травм. Заняття дають м’язам навантаження, а перебування у воді – розслабляє та заспокоює.

Сьогодні до проєкту долучився прикордонник Олександр з 9 прикордонного загону імені Січових Стрільців. Сашко з перших днів повномасштабного вторгнення захищав державу на сході, де під час одного з боїв втратив нижню кінцівку. Хлопець розуміє наскільки важливо відновитись, тому й проходить такий комплекс тренувань.

«Мені дуже сподобалось в реабілітаційному басейні, дійсно хороший спосіб розслабитись після служби й водночас добряче позайматись фізично. Це  відновлює. Окремо скажу за тренера, він дуже крутий, з ним приємно займатись», – каже військовий. Сашко стверджує, що його приємно вразив підхід тренера, який вже під час першого заняття встиг розписати весь комплекс вправ та занять на місяць уперед. «І таке ставлення тренера наразі додатково мотивує мене приходити та займатись», зазначає військовий і додає: «Я вважаю, що перевага тренувань на воді в тому, що працюють усі види м`язів одночасно. Мені дуже подобаються відчуття після занять, така приємна втомленість. Обожнюю такі моменти. Загалом, я задоволений кожним заняттям і з нетерпінням чекаю наступного відвідування басейну».

Державна прикордонна служба України цінує та поважає кожного співробітника, піклується про особовий склад, удосконалює систему соціального забезпечення та є соціально відповідальною установою.