Питання постійного житла та соціальних виплат: ТСК провела зустріч з внутрішньо переміщеними особами (ВІДЕО)

62

На Житомирщині наразі зареєстровано більше 55 тисяч осіб, яким довелося покинути власну домівку внаслідок російсько-української війни. Серед них і Ольга, яка наразі проживає в місці тимчасового перебування.

«Умови створенні прекрасні. Приїжджають та цікавляться представники міської, обласної державної адміністрації. Але у нас у всіх дуже велике питання стосовно житла», — говорить переселенка з міста Соледар, Донецька обл. Ольга Данилова.

Ольга розповідає, з грудня 2022 року намагалась отримати житло, проте почала стикатись із проблемами, через що замислювалась повернутись назад. Житлове питання також торкнулось і Наталію, яка влітку 2024 року виїхала з Мирнограду.

«Ми зараз орендуємо житло. Я не скажу що ми за нього багато платимо, це сільська місцевість. Нам там дуже сподобалось, місцевість дуже гарна. Але ж це тимчасове житло», — сказала переселенка з Мирнограду, Донецька обл. Наталія Горобець.

Нагальні питання захисту внутрішньо переміщених осіб на Житомирщині розглянула тимчасова спеціальна комісія Верховної Ради України, яка оглянула місця тимчасового проживання таких людей, а також провела зустріч із переселенцями.

«Проблеми зрозумілі, ми проїхали вже всі регіони, але, на жаль, на Житомирщині ми перший раз. Практично, вже не залишилось областей, де не була наша парламентська комісія. Основні питання – це забезпечення житлом переселенців», — каже Народний депутат України, голова парламентської комісії із захисту прав ВПО та інших постраждалих від російської агресії Павло Фролов.

Під час зустрічі основними були два питання, пов’язані із захистом прав ВПО та ефективністю витрачання коштів зі сторони органів місцевого самоврядування для забезпечення належного становища переселенців.

Народний депутат Арсеній Пушкаренко, який також долучився до засідання, проінформував щодо дій, які вживаються для забезпечення внутрішньо переміщених людей житлом.

«На Житомирщині ми працюємо з міжнародними партнерами, зокрема з Естонією, з фондом НЕФКО, у питанні житла для громадян, які є внутрішньо переміщеними особами. Це Овруч, це Брусилів, в планах Чоповичі, реалізований проєкт в Звягелі. Тобто, сьогодні ми працюємо і пропонуємо нашим партнерам і Естонії, яка відновлює наш регіон, і іншим країнам, і міжнародним організаціям, інвестувати в реконструкцію або будівництво нового житла (не тимчасового) для внутрішньо переміщених осіб. В нас вже є перші результати», — говорить Народний депутат України Арсеній Пушкаренко.

Нардеп пояснює: наразі важливо розуміти, що поряд з будівництвом або реконструкцією житла для ВПО, повинні бути й робочі місця. Адже лише так можна втримати людей в громадах.

«Це питання потрібно вирішувати в комплексі, тому що без створення робочих місць, на жаль, відновлення інфраструктури або створення нового житла не буде мати далекоглядної перспективи, тому що людям потрібно жити, людям потрібно існувати, заробляти кошти, працювати», — підсумував Народний депутат України Арсеній Пушкаренко.

За результатами зустрічі Комісія напрацювала список проблем, над яким працюватимуть.