Представник Омбудсмана у Житомирській області зустрівся з родинами полонених і безвісти зниклих (ВІДЕО)
«Я чекаю, шукаю сина. Він зник у Курській області, населений пункт Любимівка. Уже скоро буде півроку, ніхто нічого не знає, а та територія зараз зайнята русньою», — каже мама безвісти зниклого захисника Ольга.
Син Ольги – Дмитро – приєднався до лав ЗСУ влітку минулого року, двічі був поранений, а у жовтні зник безвісти разом із 15-ма побратимами.
«У мене є наказ, що вони потрапили під обстріл і мій син подзвонив, що він поранений. І все, більше ніякого зв`язку і нічого не було», — сказала мама безвісти зниклого захисника Ольга.
За ці півроку Ольга неодноразово стукала у різні інстанції, ставила питання військовій частині, однак і досі не отримала жодної інформації. Аби почути відповіді вона разом зі ще понад трьома сотнями родин полонених і безвісти зниклих військових з Бердичівського району приїхала на зустріч до представника Омбудсмана у Житомирській області.
«Це друга зустріч, яка проведена за моєї ініціативи та за ініціативи Арсенія Михайловича Пушкаренка. Питання були щодо розшуку, щодо комунікації зі слідчими. Були питання, які стосувалися експертиз, тобто це питання, на які давали відповідь НДЕКЦ, тобто де саме зберігаються біологічні зразки їхніх рідних», — говорить представник Уповноваженого ВРУ у Житомирській області Юрій Погодицький.
На зустріч приїхала і донька безвісти зниклого захисника – Вікторія. Уже 2,5 роки дівчина не має жодної інформації про свого батька.
«У нас зникло 25 чоловік ще у 2022 році. Це Бахмут, населений пункт Весела Долина. Стався стрілецький бій, саме так, стрілецький бій. У нас кожних 3 дні хлопці йшли на бій і зникали безвісти. По сьогодення ми не маємо жодної інформації», — каже донька безвісти зниклого захисника Вікторія.
Таких історій наразі тисячі і саме для того, аби відповісти на усі питання родичів на такі зустрічі запрошують представників військових частин, Координаційного штабу, Червоного Хреста, районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, правоохоронців тощо.
«Ми провели цю зустріч для того, щоб допомогти людям у питанні вирішення проблематики, яка сьогодні пов`язана з їхніми рідними. Тобто, починаючи з моменту отримання сповіщення, завершуючи питанням, якщо є підтвердження, що військовослужбовець в полоні, надання йому статусу через Червоний Хрест, через Женеву. Є випадки, коли з людьми, на жаль, військові частини спілкуються неналежним чином, є питання, коли слідчі тижнями не відповідають на дзвінки. Є суб`єктивні обставини, є об`єктивні обставини, але кожна родина, кожна мама, кожна дружина, сестра, донька має бути у фокусі уваги кожного відповідального», — говорить Народний депутат України Арсеній Пушкаренко.
Незабаром таку зустріч планують провести у Коростенському районі, а згодом і у Житомирському. Окрім того, родичі можуть звертатися на гарячу лінію представника Омбудсмана у Житомирській області за номером 050 96 79 541.