Енергоефективність у громадах Житомирщини: як область підготувалася до блекаутів (ВІДЕО)

Одним із пунктів плану внутрішньої стійкості президента України Володимира Зеленського є енергетична безпека. Саме тому наразі в нашій державі активно покращують енергоефективність, аби убезпечити об`єкти критичної інфраструктури від ймовірних блекаутів.

«Приймаємо усі рішення для того, аби енергоефективність нашої держави, енергостійкість, це важливо сьогодні, була поширена і рухалась вперед. Є критичні об`єкти, де операція пацієнту або реєстраційна дія в ЦНАПі, або в закладах, де проживають люди з особливими потребами, не може бути зупинена», — каже Народний депутат України Арсеній Пушкаренко.

За ініціативи народного депутата України Арсенія Пушкаренка та завдяки благодійному фонду Євгена Пивоварова і американському Direct Relief, Житомирщина стала однією з областей-учасниць проєкту «Power for Health».

Загалом наша область отримала 155 акумуляторів. 3 установки «Powerwall» були передані Чуднівській лікарні, їх встановили в адміністративному приміщенні, операційному блоці та в реанімації. Директор медичного закладу Ігор Лукашенко розповідає, у разі блекаутів акумулятори підключаються за лічені секунди, що надважливо для пацієнтів у критичному стані.

«Лікувальний заклад – надзвичайно складний, його не можна зупинити, як автомобіль, за 5 хвилин, є пацієнти, є процес, є операції, є пацієнти на ШВЛ. Я глибоко переконаний, що кожен лікувальний заклад має бути автономним, тому що ми не можемо спрогнозувати куди наші вороги вдарять», — говорить директор КНП «Чуднівська лікарня» Ігор Лукашенко.

«Powerwall» мають потужність 5 Кв, що дає можливість забезпечити електроенергією не одне приміщення. До прикладу, один з акумуляторів встановили у Горщиківському ЦНАПі, однак він може забезпечувати роботу всього приміщення сільської ради.

«Даний апарат спокійно працює 8 робочих годин в енергоощадному режимі. Але якщо підготувати технологічну карту що можна вмикати, а що не можна, він працює досить добре», — сказав Горщиківській сільський голова Олексій Туровський.

«Powerwall» отримали і усі соціальні заклади Житомирщини: 2 дитячих будинки, 3 геріатричних і 9 психоневрологічних інтернатів.

«Наразі у нас в усіх 14 закладах перебуває майже 2500 тисячі підопічних. В тому числі у нас в цих закладах на сьогоднішній день перебуває 342 внутрішньо-переміщені особи, саме маломобільні. Тому для нас це дуже важливе питання», — каже директорка департаменту соціального захисту населення Житомирської ОВА Олена Грищук.

Завдяки акумуляторам «Powerwall» об`єктикритичної інфраструктури не припинятимуть роботу і продовжуватимуть надавати послуги навіть під час тривалих відключень світла. Нещодавно організатори провели велику зустріч із головами громад та керівниками закладів, в які були передані акумулятори, під час якої підбили підсумки проєкту.

Наразі благодійний фонд Євгена Пивоварова працює над тим, аби до кожної установки передати закладам сонячні панелі, що забезпечить повну автономність.