На Житомирщині майже 70 тисяч жителів отримують щомісячну державну соціальну допомогу

В області профінансовано соціальні допомоги за перший період квітня на загальну суму 207,6 млн грн та подано до Мінсоцполітики потребу на фінансування другого періоду квітня. Про це інформує директорка Департаменту соціального захисту Житомирської ОВА Олена Грищук.
Насьогодні в області державні допомоги отримують:
- 24,6 тис. родин з дітьми;
- 8,2 тис. малозабезпечених сімей;
- 7,2 тис. осіб, які виховують дітей у багатодітних сім’ях;
- 20,2 тис. осіб з інвалідністю з дитинства та дітей з інвалідністю;
- 8,2 тис. осіб, які не мають права на пенсію, та осіб з інвалідністю;
- 2,1 тис. осіб, які здійснюють догляд за особами з інвалідністю 1-2 групи внаслідок психічного розладу та інші категорії населення.
Виплата зазначених вище видів державної допомоги проводиться за рахунок коштів з державного бюджету.
З початку року з державного бюджету на виплату державних соціальних допомог в області спрямовано кошти на загальну суму 622,1 млн грн.
Нагадаємо, що працює соціальний веб-портал електронних послуг Мінсоцполітики — сучасне цифрове рішення для усіх сторін, які залучені до процесу надання соціальної підтримки.
Соціальні послуги — перший етап розвитку порталу. Уже зараз ви можете подати онлайн-заяву на отримання соціальних послуг, а згодом — також на призначення соціальної допомоги.
Якщо вам або вашій сім’ї необхідна соціальна підтримка, авторизуйтеся на порталі, оберіть послугу та підпишіть заяву — статус звернення можна відстежувати в особистому кабінеті. Крім того, на порталі ви можете залишити повідомлення про тих, хто потребує такої підтримки. Це можна зробити і без кваліфікованого електронного підпису (КЕП).
Переваги використання soc.gov.ua:
- людина або сім’я, якій потрібна підтримка — можливість подати онлайн-заяву, ознайомитися із доступними послугами у громаді та відстежувати статус свого звернення;
- фахівець соціальної сфери (кейс-менеджер) — оптимізація документообігу та ефективне планування у межах ведення випадку;
- надавач соціальних послуг — контроль справ, розподіл навантаження команди та менше часу на звітність;
- структурний підрозділ з питань соціального захисту населення — швидша обробка звернень, адже всі необхідні документи щодо людини або сім’ї вже у системі.
Це — не вичерпний перелік. Наша мета насамперед — спростити доступ до соціальної підтримки, зокрема соціальних послуг.