Співпрація, стійкість та спільна надія: до Житомира завітали новий генконсул Матеуш Натковський та віцеконсул Томаш Коваль

Співпрація, стійкість та спільна надія: до Житомира завітали новий генконсул Матеуш Натковський та віцеконсул Томаш Коваль

«Я надзвичайно радий, що буду долучений до цієї співпраці», — ці слова новопризначеного Генерального консула Республіки Польща у Вінниці Матеуша Натковського звучать в Житомирі як преамбула до нової сторінки польсько-українського діалогу. До Житомира завітали новий генконсул Матеуш Натковський та віцеконсул Томаш Коваль. Про це повідомляє пресслужба ЖМР.

Говорили про важливість України, про глибоке історичне коріння. І про людей, які сьогодні творять нову реальність у місті, що стало символом витривалості і стійкості.

«Житомир дуже важливий для нас», — каже пан Томаш. — Найбільша польська громада в Україні саме тут. Зв’язок, що не переривається війнами, кордонами, часом».

Плоцьк, Битом, Гданськ, Люблін, Варшава, Урле... Це не просто точки на мапі. Це друзі. Плоцьк став першим, хто подзвонив Житомиру 24 лютого 2022 року. На його сторінці — два герби: Плоцька та Житомира. Символ єдності.

У Житомирі втілюються проєкти, які змінюють життя. Упродовж 2021-го — 2023-го років завдяки підтримці МЗС Польщі, Карітас Польща — навчання для фахівців у сфері психічного здоров’я. Теми — важкі: домашнє насильство, залежності, посттравматичні синдроми. Онлайн-лекції з викладачами Варшавського університету, практикуми в реабілітаційних центрах, групові та індивідуальні супервізії…

У 2022-му, з початком повномасштабної війни, змінилась і програма. Відтоді — підтримка тих, хто сам рятує інших. Супервізійні онлайн-зустрічі, індивідуальна психологічна допомога. Робота з родинами ВПО, з тими, хто зазнав втрат війни.

546 годин навчання та щоденної праці… І все це — для того, щоб житомирські фахівці могли допомагати іншим.

З 2024-го року за підтримки МЗС Польщі та фундації «Калейдоскоп культур» — нова сторінка співпраці: проєкт «Відбудова надії: психологічна підтримка людей, які постраждали від війни в Україні». Учасники — 28 фахівців, серед яких — соціальні працівники, представники громадського сектору, військові психологи. Теми — знову важкі: кризи та втрати, обумовлені війною...

Під час зустрічі консули наголосили, що однією з основних цілей їхнього візиту було почути голос самої громади Житомира — дізнатися про її потреби, зокрема щодо підтримки житомирських сімей із дітьми, що мають складні життєві обставини, внутрішньо переміщених осіб, ветеранів та їхніх родин.