Представник Омбудсмана у Житомирській області провів зустріч з родинами полонених із Коростенського району (ВІДЕО)
«У мене зник чоловік, 22 липня 2024 року, військовослужбовець 30-ої окремої механізованої бригади. За 9 місяців жодної інформації по чоловіку немає. У нас в бригаді відбувається таке, що за два роки з бригади немає жодного обміняного військовослужбовця, у нас більше 500 чоловік знаходиться в статусі безвісті зниклих, усього лиш підтверджено 14 чоловік», — каже дружина безвісти зниклого захисника Ольга.
За три роки повномасштабного вторгнення таких історій чимало. І кожна родина намагається знайти бодай якусь інформацію про своїх рідних у всіх можливих інстанціях. Аби максимально дати відповіді на питання людей в Житомирській області проводять зустрічі з регіональним представником Омбудсмана. Нещодавно таку провели для родин військовослужбовців та зниклих безвісти Коростенського району.
«Сьогодні родини насправді задавали питання кричущі, більшість родин – це безвісті зниклі. Питання стосувались проведення певних слідчих розшукових дій, що до встановлення їхніх рідних. Дуже багато питань до ТЦК, які фактично отримують сповіщення на тих саме людей, які рахуються безвісті зниклими, приходить повістка по місцю проживання. Такі випадки сьогодні були зафіксовані, звернення також залишені на мене, як на представника Уповноваженого, будемо вживати заходи реагування», — сказав представник Уповноваженого ВРУ з прав людини у Житомирській області Юрій Погодицький.
На зустрічі також запрошують представників військових частин, районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, Червоного хреста. Цього разу також були присутні координатори з Харківської правозахисної групи, що документує воєнні злочини росії ще з 2014-го року.
«За період повномасштабного вторгнення ми знайшли більше 2,5 тисяч осіб, які вважались зниклими безвісті. В частині пошуку наші юристи складають запити від імені заявників і відправляємо в 46 інстанцій, в тому числі і на тимчасово окуповані території, на території держави агресора і в такий спосіб ми намагаємося знайти людей, які вважаються безвісті зниклими», — говорить координатор Харківської правозахисної групи Андрій Діденко.
Народний депутат України Арсеній Пушкаренко, котрий є одним із ініціаторів зустрічі, каже: запит на такі заходи спостерігається і надалі, тож продовжуватимуть допомагати та виправляти наявні зловживання в межах парламентського контролю.
«Зрозуміло, що родинам важко, що їхні найрідніші, найближчі дехто вже роками знаходиться в полоні, тому ми проводили, будемо проводити такі зустрічі, люди отримують правову допомогу, люди отримують психологічну допомогу. Ми допомагаємо з отриманням виплат ми, допомагаємо з встановленням статусу, з тим, щоб люди могли написати, листи, передати через Лубінця Москальковій відповідні звернення. Ми сьогодні там, де є зловживання чи військових частин, чи поліції. Реагуємо, щоб зловживань не було, щоб вони належно спілкувались, щоб була належна реакція на звернення родин в межах і в спосіб чинного законодавства», — сказав Народний депутат України Арсеній Пушкаренко.
Такі зустрічі раніше вже проводили у Бердичівському та Звягельському районах нашої області, а незабаром зберуть і родини Житомирського району. Також родичі можуть звертатися на гарячу лінію представника Уповноваженого з прав людини у Житомирській області за номером 050 96 79 541.