«Моє серце на пенсію «не пішло»: як літні житомиряни пізнають світ англійської мови та цифрових технологій

«Моє серце на пенсію «не пішло»: як літні житомиряни пізнають світ англійської мови та цифрових технологій

Незвичайна група учнів. Тут немає юних студентів. Зате є ті, кому вже давно за шістдесят. Кар’єри й оцінки їх не цікавлять. Головне — спілкування, нові відкриття та відчуття, що життя ще повне можливостей. Для цього ніколи не пізно. Любов Іванівна Полякова — одна зі студенток. За тиждень їй — 80. Студентка показує зошит з англійської. Про це повідомляє пресслужба ЖМР.

«Я тут дивлюсь транскрипцію. Вчуся, як правильно читати. А ще інколи виправляю інших студентів, коли вони ставлять наголос не туди», — сміється.

Головна мотивація вивчати англійську мову для неї — можливість розповісти пересічному іноземцю, що таке щастя.

«Бо в нас, українців, воно — в іншому. У тому, щоб не було війни. Щоб не гинули наші діти й онуки...», — каже вона.

Разом із Любов'ю Іванівною вивчають англійську ще десяток студентів. Їхній ентузіазм вражає: вони уважно занотовують і повторюють уголос, сміються над власними помилками, допомагають одне одному і навіть влаштовують невеликі «кавові паузи з англійською», де говорять про улюблені фільми та мрії... Між собою вони вітаються англійською і жартують, додаючи в розмову нові слова..

На попередньому занятті вивчали займенники. Сьогодні тема — фрукти. Повільно, з повтореннями й усмішками вони тренують вимову: «apple», «banana», «orange»…

…У сусідньому кабінеті триває заняття з цифрової грамотності.

Галина Андріївна Кузьмова каже: у 71 рік опановувати цифрові навички зовсім не складно. Вона вже придбала собі стаціонарний комп’ютер і не уявляє життя без інтернету та ґаджетів.

«Я люблю стаціонарний комп’ютер — екран більший, і зручніше. Тепер регулярно переглядаю майстеркласи з виготовлення ляльок-мотанок, різні відеоуроки, цікавлюсь кулінарією. Вже зареєструвалася у фейсбуці… Моє серце на пенсію «не пішло», — усміхається пані Галина.

Студенти вже впевнено користуються інтернетом: уміють реєструватися у соцмережах, встановлювати корисні додатки, оплачувати комунальні послуги через Приват24 та Ощад24.

Заняття стосуються тем, які полегшують повсякденне життя. Сьогодні вчаться, як записатися до лікаря онлайн. Тема наступного заняття — як забронювати ліки в аптеці.

Майже всі слухачі мають власні ґаджети і вправно ними користуються.

Тут проводять й індивідуальні консультації відповідно до особистих потреб. До приклалу, допомагають налагодити відеозв’язок із рідними за кордоном.

Це не лише про навчання... А про спільноту, де знаходять новий сенс, знайомства і тепло. І доводять: вік — це лише цифра, коли в серці є бажання вчитися і жити повноцінно…

Довідково: Університет третього віку в житомирському міському територіальному центрі відкрили у 2011 році. З того часу це улюблене місце для активних людей поважного віку. Його головна мета — дати можливість старшому поколінню розвиватися, спілкуватися та бути в центрі подій. Слухачі відвідують заняття на чотирьох основних факультетах: іноземних мов, комп'ютерної грамотності, основ здоров'я та мистецькому факультеті. До організації навчання залучаються лікарі, мистецтвознавці, студенти університетів та інші фахівці. Щороку в університеті відбувається урочистий випуск. Але на цьому навчання не завершується — слухачі можуть повернутися, щоб продовжити заняття або спробувати себе на іншому факультеті.