На Житомирщині створено понад 120 інклюзивних робочих місць завдяки програмі компенсацій

У межах Національного тижня безбар’єрності Житомирщина демонструє реальні приклади того, як ідея рівних можливостей втілюється у практику. Адже безбар’єрність — це не лише про доступні простори, а й про створення умов для самореалізації кожного, незалежно від фізичних особливостей. Саме на цьому акцентує Програма компенсацій для облаштування робочих місць для людей з інвалідністю, яка діє з 2023 року. Про це повідомляє пресслужба Житомирської ОВА.
«Завдяки цій ініціативі у регіоні вже створено 126 інклюзивних робочих місць, з них половина (63) – з початку цього року. Підприємці та роботодавці, які беруть участь у програмі, отримують компенсацію витрат на технічне забезпечення та адаптацію робочого простору, що дозволяє інтегрувати людей з інвалідністю в активне професійне життя.
Яскравим прикладом є історія Марії Сторожук, підприємиці, яка започаткувала власну справу з реалізації покрівельних матеріалів, скориставшись державною грантовою програмою. Вона працевлаштувала офісною адміністраторкою 19-річну Діану Борисову, вимушену переселенку з Донеччини, яка має порушення зору. Це її перше місце роботи, і для комфортної діяльності роботодавиця забезпечила її спеціальною комп’ютерною технікою та меблями. Загальну вартість облаштування у розмірі 71 тисяча гривень було компенсовано службою зайнятості», – йдеться у повідомленні.
Інший приклад — Вячеслав Острожинський, власник магазину дитячого одягу та взуття у ТРЦ «Глобал», який створив робоче місце для Тетяни Жучкової, що має ІІ групу інвалідності. Завдяки програмі компенсацій були покриті витрати на необхідне обладнання: ноутбук, крісло, телефон та інші елементи, що забезпечили Тетяні комфортні умови роботи на посаді продавця-консультанта.
Інклюзивний підхід активно підтримують і у сфері громадського харчування. Так, у ресторації «Фамілія» підприємиця Леонора Сметаніна забезпечила робоче місце для кухонної робітниці Валентини Яковенко, оснастивши його технікою, яка допомагає зручно виконувати професійні завдання. Держава відшкодувала вартість придбаного обладнання.
У квітні цього року був здійснений ще один важливий крок — уперше в області облаштовано робоче місце для людини з інвалідністю І групи, яка пересувається на кріслі колісному. Підприємниця з Ружинщини, котра займається виробництвом хлібобулочних виробів, взяла на роботу адміністратора, створивши для нього доступне робоче середовище з урахуванням усіх фізичних потреб. Також, вперше в рамках оновленої програми, компенсацією скористався підприємець із Чуднова, який сам має інвалідність ІІ групи — й облаштував для себе комфортне робоче місце.
Загалом завдяки програмі на Житомирщині були створені умови для праці у найрізноманітніших сферах: від медицини та освіти до виробництва, торгівлі й обслуговування. Серед нових працівників — лікарі, бухгалтери, юрисконсульти, адміністратори, керівники гуртків, охоронники, столяри, слюсарі, працівники благоустрою, оператори машин та інші фахівці. Роботодавці отримали компенсації за придбання комп’ютерної техніки, спеціальних меблів, промислового обладнання, пандусів, технічних засобів пересування, очисників повітря, вантажних механізмів та інших пристроїв, необхідних для адаптації робочих місць.