Цивільний лікар швидкої та медик-доброволець: історія парамедика Вячеслава Волошина

Так починається порятунок життя. Коли рахунок іде на секунди, а смерть піднімає свою косу, парамедики вже в дорозі. Вони повинні бути стресостійкими, готовими до ризику, відповідальними та мати бажання допомагати людям. З 1992 року у цій сфері працює і Вячеслав Волошин, що став на цей шлях ще за часів навчання у Житомирському медичному училищі.

За десятки років своєї роботи Вячеслав застав пандемію COVID-19 та повномасштабне вторгнення. За його словами кожна тривога – це чергова звістка про складну роботу. Колеги ж, що працюють із Вячеславом відзиваються про нього не інакше як про гарну людину та професіонала своєї справи.

Повномасштабне вторгнення змінило долі сотні тисяч українців, Вячеслав же вирішив не сподіватися на порятунок від інших і у 2022 році за власним бажанням доєднався до Першого добровольчого мобільного шпиталю, у складі «Житомирського загону».

Влітку 2024 Вячеслав вчергове доєднався до медиків-добровольців ПДМШ. З того часу чоловік двічі побував на Лиманському напрямку і разом зі своєю командою врятував життя дванадцятьох людей.

Наразі ж Вячеслав на Сумщині, рятує життя та здоровʼя військових, що отримали важкі поранення. Але вже скоро він повернеться до відносно мирного Житомира та продовжить свою роботу цивільного фельдшера.