Конференція з питань відновлення України в Римі: відбудова ліцею №25 у Житомирі

Конференція з питань відновлення України в Римі: відбудова ліцею №25 у Житомирі

Серед конкретних результатів Конференції з питань відновлення України — проєкт відбудови ліцею №25 у Житомирі, який було повністю зруйновано російською ракетою на початку 2022 року. Про це повідомляє пресслужба Житомирської ОВА. 

Під час конференції міністр закордонних справ Литви Кястутіс Будріс та перший заступник міністра освіти і науки України Євген Кудрявець підписали Меморандум про взаєморозуміння, що заклав фундамент для стратегічної підтримки цього проєкту з боку Литви. Ця угода передбачає виділення 21 мільйона євро на відновлення інфраструктури, покращення освітніх результатів та модернізацію освітніх послуг для українських дітей та молоді. 

Основна частина інвестицій, а саме 17 мільйонів євро, буде спрямована на будівництво сучасної багатофункціональної школи-хабу в Житомирі. Цей проєкт, відомий як “Школа майбутнього для України”, розроблений італійськими та українськими архітекторами та став переможцем міжнародного архітектурного конкурсу, ініційованого Литвою у 2023 році. 

Будівництво цієї школи стане першим освітнім проєктом в Україні, створеним за принципами Нового європейського Баугаузу (NEB), що передбачає інноваційні підходи до проєктування освітнього простору, придатного для використання як у мирний, так і у воєнний час. 

Готовий дизайн-проєкт буде безоплатно доступний іншим громадам, що дозволить масштабувати успішний досвід. 

Важливою складовою Меморандуму є також виділення трьох мільйонів євро на встановлення сонячних енергетичних систем для шкіл та дитячих садків. Ці системи будуть встановлені у 14 закладах освіти в семи областях України. Серед них є й Житомирщина. Це дозволить забезпечити безперебійну роботу освітніх закладів, навіть в умовах можливих перебоїв з електропостачанням, а також значно зменшити довгострокові витрати на електроенергію, сприяючи сталому розвитку. 

Усі проєкти в рамках Меморандуму будуть реалізовані Литовським центральним агентством управління проєктами (CPVA), що гарантує ефективність та прозорість у використанні коштів. 

Цей проєкт є яскравим прикладом зусиль, докладених Президентом України, Агенцією відновлення, дипломатичним корпусом, нашими естонськими та литовськими партнерами, а також обласною та місцевою владою для відновлення постраждалих внаслідок російської агресії територій.

Окрім цього, на Конференції з відновлення України (URC) у Римі представлено три стратегічні проєкти від Житомирської області, які спрямовані на розвиток, безпеку та сталу енергетику: 

  1. Сучасний реабілітаційний центр — медзаклад нового покоління для допомоги військовим і цивільним, які постраждали внаслідок війни. 
  2. ТЕЦ на твердому паливі (SRF) — проєкт із виробництва електроенергії (9,9–13,1 МВт) і тепла (до 22 МВт), що посилить енергонезалежність регіону. 
  3. Реконструкція водоочисної споруди та насосної станції — критична інфраструктура для забезпечення жителів якісною питною водою.