На Житомирщині зафіксували 65 випадків інфікування хворобою Лайма: як вберегти себе від укусу кліща? (ВІДЕО)

За першу половину 2025 року в області зафіксували 65 випадків захворювання на хворобу Лайма, більшість – у Житомирському районі.

Через сприятливі кліматичні умови Житомирщина залишається зоною підвищеного ризику поширення кліщів – переносників збудника хвороби Лайма. У попередні роки рівень захворюваності був значно вищим: у 2023 році зафіксували 200 випадків, у 2024 – 192.

Найчастіше хвороба Лайма проявляється почервонінням у місці укусу кліща. З часом воно може збільшуватись і набувати вигляду мішені.

Якщо ви помітили що вас, або когось із знайомих вкусив кліщ, потрібно зняти збудника хвороби. Однак якщо це не виходить, потрібно звернутись до травмпункту, де його видалять.

Не усі кліщі можуть переносити хворобу Лайма. Через що у лабораторії Центру контролю та профілактики хвороб проводять дослідження павукоподібних та діагностику захворювання. Аби не стати жертвою кліща варто завчасно планувати свою прогулянку: при відпочинку на свіжому повітрі, в лісі чи парку варто одягати світлий одяг, застосовувати репеленти та триматись стежки не заходячи у траву чи кущі.