Ажіотаж у ДРАЦСі: чому люди масово отримують повторні свідоцтва про народження дітей і чи потрібно це (ВІДЕО)
На кілометрові черги у Житомирському відділі ДРАЦС скаржиться житомирянка Тетяна. Жінка каже, планує відправити своїх дітей за кордон на змагання і, за її словами, для перетину потрібно замінити ламіноване свідоцтво про народження на паперове.
Тетяна розповіла, що люди займають чергу з 5:30 ранку, аби взяти талон на консультацію.
Чекати своєї черги Тетяні довелося більше 4-ох годин. У результаті вона отримала повторне свідоцтво про народження однієї дитини, аби забрати ще й другий документ – треба зачекати.
Начальниця відділу ДРАЦС у Житомирській області Світлана Садовська каже, за останній місяць навантаження на працівників установи збільшилося більш ніж на третину. Люди масово звертаються, аби отримати повторне свідоцтво про народження, хоча у цьому немає потреби.
На сайтах Міністерства юстиції та прикордонної служби неодноразово писали, що замінювати свідоцтва не потрібно. Інформація є і на стендах у всіх відділах ДРАЦС, але кількість звернень людей не зменшується.
Окрім того, фахівці відділу ДРАЦС обслуговують «пільговиків» і діючих військовослужбовців без черги.
Для того, аби вирішити проблему черг, у житомирських відділах прийняли рішення збільшити кількість фахівців, які видаватимуть повторні свідоцтва про народження.