У Житомирі провели засідання Конгресу місцевих і регіональних влад: які питання обговорювали? (ВІДЕО)

Нещодавно у Житомирі провели засідання членів Конгресу місцевих і регіональних влад, під час якого обговорили ряд питань, пов’язаних із областю та її мешканцями.

«Сьогодні бачили широкий спектр питань: від питань вшанування наших Героїв до питання теплокомунікації, збереження і ефективного використання нашого лісового ресурсу, звичайно, в нашій області чорнобильських питань, питань функціонування органів місцевого самоврядування в зв'язку з воєнними обставинами. Тому широкий спектр питань, які сьогодні є на місці», — говорить Народний депутат України Арсеній Пушкаренко.

Майданчик Конгресу дає можливість провести діалог між регіональною, місцевою владами та урядом напряму. Окрім того, засідання допомагають органам місцевого самоврядування звернутись до тих, хто формує державну політику та приймає рішення.

«Частина цих питань вирішується, врегульовується шляхом такого обговорення, донесення певної інформації, роз'яснення і взаємодії. Це є основною задачею конгресу, це налагодження такої безперебійної комунікації з громадами. Маємо всі ті виклики, з якими, звичайно, в процесі життєдіяльності, розвитку стикаються, ми їх маємо проходити у рази швидше», — каже керівниця Офісу Конгресу місцевих і регіональних влад при Президентові України Лілія Пашинна.

Особливо важливими такі засідання також є в контексті євроінтеграційного шляху України, адже до ЄС вступає не лише столиця, а й найменша громада нашої країни.

«В контексті того, що до 2030 року Україна націлюється стати членом Європейського союзу, нам ще дуже багато треба здійснити змін до чинного законодавства, яке буде стосуватися безпосередньо повноважень органів місцевого самоврядування, їхніх питань, які входять до їхньої компетенції», — сказав Народний депутат України Арсеній Пушкаренко.

Одним із найбільш дискусійних питань порядку денного було упорядкування задач, пов’язаних із лісовим фондом регіону.

«Воно потребує певних зусиль і впорядкування, тому що ми знаємо, що таке національне багатство землі, ліси, водні ресурси – це те, що повинно бути впорядковане, зрозуміле управління цими питаннями, контроль над цим питаннями, над земельними питаннями, над водними і над лісовими», — каже Брусилівський селищний голова Володимир Габенець.

Житомирщина налічує 66 громад, загалом же по Україні їх близько 1500. Коронавірус та повномасштабне вторгнення показали важливість об’єднання зусиль усіх вертикалей влади для того, аби продовжувати розвиватися. Тож такі засідання Конгресу місцевих і регіональних влад допомагають зрозуміти за якими напрямками треба працювати у першу чергу та намітити план дій.