«Доступні кредити 5-7-9%»: від початку року підприємці Житомирської області уклали 646 пільгових кредитних договорів на загальну суму понад 1,7 млрд грн.

Програма «Доступні кредити 5-7-9%», яка є частиною політики підтримки національного виробництва «Зроблено в Україні», продовжує активно реалізовуватись на Житомирщині. Вона спрямована на стимулювання мікро-, малого та середнього бізнесу шляхом здешевлення кредитів завдяки державним компенсаціям або гарантіям. Про це повідомляє пресслужба Житомирської ОВА.
«Від початку 2025 року підприємці Житомирської області уклали 646 пільгових кредитних договорів на загальну суму понад 1,7 млрд грн. Загалом з моменту запуску програми у 2020 році в області було укладено 4 429 кредитних угод на суму понад 11,9 млрд грн, що становить близько 3% від загального обсягу кредитування по країні.
Найбільш активними учасниками програми традиційно залишаються сільгоспвиробники — за даними банківських установ, кожен третій кредит надається саме аграрним підприємствам. Це свідчить про значну роль аграрного сектору в економіці регіону», – йдеться у повідомленні.
Серед банків-партнерів програми в області — 24 фінустанови, зокрема: Приватбанк, Ощадбанк, Райффайзен Банк, ПУМБ, Укргазбанк, Кредобанк, Креді Агріколь Банк, Укрексімбанк, ОТП Банк, Прокредит Банк тощо.
На загальнонаціональному рівні за програмою з початку 2025 року підприємці отримали 15 252 кредити на 47,6 млрд грн, з моменту старту — 119,7 тис. кредитів на 413,6 млрд грн. Основними напрямками фінансування є переробка (13,2 млрд грн), інвестиційні проєкти (12,2 млрд грн) та кредитування у зонах з високим воєнним ризиком (10,9 млрд грн).
У Міністерстві економіки зазначають, що програма стала одним з ключових інструментів підтримки бізнесу під час війни. Вона дозволяє підприємцям розвиватися, зберігати робочі місця та запускати нові виробництва навіть в умовах невизначеності.
Житомирщина демонструє позитивну динаміку в залученні пільгових кредитів, що сприяє економічній стабільності регіону, підтримці вітчизняного виробника та створенню нових можливостей для малого і середнього бізнесу.