63 осередки з вивчення «Захисту України» працюватимуть на Житомирщині: підсумки оновлення програми (ВІДЕО)
Починаючи з першого навчального семестру 2024 року, в Україні оновили підхід до викладання предмета «Захист України». Окрім скасування гендерного поділу, основний акцент зробили на практичному навчанні.
Такі заняття почали впроваджувати і на Житомирщині. Для якісного опанування домедичної допомоги та тактичних навичок в області створюють спеціалізовані навчальні осередки. На це держава надала субвенцію в розмірі 91,2 млн гривень, а громади додали ще близько 18 мільйонів.
Предмет «Захист України» у 2025–2026 навчальному році викладатимуть уже в оновлених осередках. Торік вдалося створити 40 таких центрів, а загалом заплановано 63.
Із них 51 працюватиме на базі шкіл, один — у ліцеї з посиленою військово-фізичною підготовкою. Ще 8 — у закладах професійно-технічної освіти, та 3 — у фахових передвищих навчальних закладах. Зміниться і навантаження: замість 1,5 години на тиждень учні вивчатимуть предмет дві години.
Навчання у таких осередках вже забезпечують 102 педагоги. До освітнього процесу долучають і ветеранів, які передають практичні знання з оборони та самозахисту.
Важливу роль у створені належних умов відіграють і супервізори. Наразі у Рівному проходить підготовка 6 викладачів-консультантів, троє з яких – колишні військовослужбовці. Саме вони і допомагатимуть педагогам у викладанні оновленого предмету «Захисту України» на Житомирщині.