Де цінна колекція колишнього Житомирського музею природи?

5 років тому влада пообіцяла збудувати нове приміщення для музею. Навіть оголошували  тендер на будівельні роботи. Але й досі про зведення нової будівлі мовчать. Начальника департаменту на робочому місці немає вже 2 дні, а заступник говорити про це не хоче. У колишньому приміщенні музею знаходилась цінна колекція експонатів, ми перевіряли, де і у якому стані вони є зараз. Директор музею не дозволив нам подивитись, чи є зараз мамонт під церквою. У фонди просто журналістів не пустили. А там мала би зберігатися і частина колекції опудал. Побачили тільки окремі експонати – вони виставлені в краєзнавчому музеї. Але тимчасова експозиція вже стала постійною. Щоправда, не всі експонати вдалось зберегти. Зокрема, мова йде про діорами, ілюзії справжніх пейзажів. 

Працівники намагались відтворити колишню експозицію. У першій залі виставили експонати історії природничих досліджень Житомирщини: корисні копалини, палеонтологічні знахідки. Окремо - птахи та комахи. Нинішнє приміщення не підходить для музейної виставки. Немає належного освітлення, занадто гаряче і погана вентиляція, – визнає музейник. Але саме тут виставлять опудала, які 5 років лежать у фондах. А ось про нову будівлю ту уже не мріють. За місяць – Міжнародний день музеїв. Саме тоді у Житомирі відкриють нову експозицію – вивільнять цінні опудала з коробок. Журналісти СК1 стежитимуть за долею мамонта, опудал та появою нового корпусу музею.

«Говорити про будівництво музею природи – це питання не до мене. Не я є розпорядником коштів, не я виділяю, не я займаюся самим будівництвом. Замовником будівництва виступає Управління капітального будівництва Житомирської облдержадміністрації. І розглядати в найближчому майбутньому – це сто відсотків, що його не буде цього музею природи», — стверджує директор Житомирського обласного краєзнавчого музею Роман Насонов