Житомирського журналіста Василя Муравицького звинувачують в державній зраді

За антиукраїнську пропаганду та співпрацю з країною-агресором затримали житомирського журналіста Василя Муравицького. Правоохоронці встановили, що 33-річний блогер займався антиукраїнською діяльністю ще починаючи з 2014-го року, отримував гроші за написання замовних пропагандистських статей для Російської Федерації. Санкцією цієї статті передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 12-ти до 15-ти років. 2-го серпня йому обрали запобіжний захід – тримання під вартою. В СБУ кажуть: кожен громадянин має право на власні думки та бачення, а от у цій справі – зовсім інша ситуація.

«Його публікації носять маніпулятивний характер. За висновками експертиз – і це підтверджується експертами – факти викладені таким чином, що вони маніпулюють свідомістю своїх читачів, вони спонукають читачів до вчинення дій, конкретних дій на шкоду суверенітету, на шкоду незалежності нашої держави, містять заклики до розпалювання ворожнечі, міжнаціональної ворожнечі, всередині країни, а також між Україною і сусідніми дружніми державами», — стверджує керівник прес-служби управління СБУ в Житомирській області Ірина Мартинюк.

Колеги-журналісти, які знають Василя Муравицького, кажуть, що той має інший погляд на політичну ситуацію. Публікації, які готував затриманий, розміщувались на шести інтернет-сайтах. Ці сайти адмініструють в Російській Федерації та на тимчасово окупованому Сході України. Про житомирського журналіста писали навіть на сайті Міністерства іноземних справ Російської Федерації. Затримання Муравицького критикують та називають порушенням свободи. У справі журналіста Муравицького остаточну крапку поставить суд. Якщо доведуть державну зраду, журналісту загрожує до 15-ти років тюрми