Купатися у Житомирі небезпечно

Житомирський обласний лабораторний центр попереджає, що купатися в Гідропарку небезпечно. Ця інформація з’явилася декілька днів тому на сайті організації: «Житомирським міськрайонним відділом ДУ «ЖОЛЦ МОЗ України» встановлено невідповідність якості води р. Тетерів за мікробіологічними показниками в районі «дитячого» та «дорослого» пляжів м. Житомира».

Також фахівці не рекомендують купатися в місцях масового відпочинку населення у селах Висока Піч та Дениші, проте на офіційних пляжах обласного центру навіть в будні людно. У Гідропарку та безпосередньо на пляжі висять попереджувальні надписи про заборону купання. Причина заборони – перевищення кишкових паличок у воді.

Чому купаються люди на пляжі відповідають неохоче. Не на камеру кажуть, що не переймаються попередженнями.

«Ну, не знаю.. Надіємося, що все буде добре. Водичка – хороша, водичка – чиста, берег – чистий. Думаємо, що все буде добре», – каже житомирянка.

Фахівці стверджують, що причина погіршення якості води – природнє сезонне явище.

Водночас, якість води у водопровідних мережах не змінилася і відповідає нормі, хоча у місці водозабору вона не відповідає санітарним вимогам, – стверджують на сайті Житомирського обласного лабораторного центру.  Сезонні зміни води утруднюють її очищення.

Чергові результати проб води лабораторний центр обіцяє оприлюднити на своєму сайті 11 серпня.