Житомирський обласний центр соціально-психологічної допомоги підтримує знедолених

Жінка, котра побажала залишитися невідомою, вже не вперше перебуває в Житомирському обласному центрі соціально-психологічної допомоги. Сюди звертаються люди, котрі потрапили в складні життєві ситуації.

Одночасно в закладі може перебувати до 16 осіб. Центр працює цілодобово. Ганна Антіпова очолює його понад півроку. Каже, що головний принципи роботи – комплексна допомога клієнтам та їхня конфіденційність.

«Працюємо на те, щоб люди почували себе тут захищеними, щоб вони отримували ту допомогу, яку потребують. У нас спеціалісти центру працюють вже багато років: психолог, соціальний педагог, юристконсульт. Ми надаємо допомогу не тільки психологічну, а й юридичну», розповідає директор Житомирського обласного центру соціально-психологічної допомоги Ганна Антіпова.

Потрапляють сюди не лише мами з дітьми, а й самотні люди, котрі постраждали від насилля в сім’ї. Можуть звернутися до центру й біженці, потрепілі від стихійних лих та торгівлі людьми. Для цього спочатку слід отримати направлення та довідки від лікаря. Побутові умови в закладі нагадують домашні. Підтримують чистоту та порядок, перуть, готують підопічні самі. Хоча малозабезпеченим харчування надається.

Підтримують обласний заклад благодійні організації, підприємці та небайдужі люди. Надавати дах над головою знедоленим – це не вся робота центру. Психолог, соціальний педагог та юрист працюють з кожним підопічним індивідуально. Психолог каже, що напочатку клієнти закриті й неохоче діляться своїми проблемами.

Представники влади кажуть, що такий заклад в області один, а людей, котрі потребують негайної соціальної допомоги, щороку більшає. Радять переймати європейський досвід у цій сфері.

Директор центру каже, що за перше півріччя цього року тут проживало понад 70 осіб. Щороку кількість людей, котрі звертаються до закладу за допомогою, більшає в декілька разів.