В санаторії, де живуть переселенці, відключили електрику за борги

631

3 доби без світла і води – так вимушені переселенці зі сходу живуть в Коростишівському районі. На території санаторію «Тетерів» у трьох корпусах проживають майже дві сотні переселенців. Тепер відключені електронасоси, тож мешканці лишилися в темряві й без води. Їжу готують просто неба, на відкритому вогні. Люди у відчаї, бо проблему посадовці вирішувати не квапляться. Більшість мешканців санаторію – соціально незахищенні. Тут багатодітні матері-одиначки, інваліди та пенсіонери. За державною програмою захисту внутрішньо переміщених осіб, комунальні послуги має оплачувати держава. Проте вже три роки санаторій не перебуває на балансі жодної місцевої ради.

«По программе, которая была принята в ноябре 2014-го года, нас финансирует Житомирская область. Финанасирует в каком смысле – компенсирует ДП санаторий «Тетерев» наше здесь проживание. В ноябре 2014-го года по решению суда и Кабинета министров Украины санаторий «Тетерев» был передан в государственную собственность. Но ни один из советов – ни обласная, ни Корстишевская – не взяли его на баланс», — розповідає вимушена переселенка Юлія Алієва.

Сплачувати за електрику переселенцям допомагали благодійники. Проте останнім часом допомоги від спонсорів зовсім немає. Люди, кинуті на призволяще, сидять без світла та води. Аби вирішити проблему фінансування та утримання тимчасового житла для переселенців, в Житомирській облдержадміністрації скликали нараду. Журналісти СК1 стежитимуть, коли в санаторії відновлять електропостачання