Низький рівень вакцинації: випадків захворюваності на кір більшає

620

Захворювання на кір зареєстровані в 15-ти регіонах України у 2017-му році, попри наявність вакцини для профілактичних щеплень. Майже 400 випадків у Івано-Франківській області, більше 250-ти – в Одеській. Особливих, незвичних симптомів ця хвороба не має, ускладнення можуть бути надважкими. Захворюваність та смертність від кору спеціаліст пояснює не відсутністю профілактичної вакцини, а відмовами батьків від щеплень. За останні 9 місяців у Житомирі зареєстровано 3 випадки кору у дітей – ці діти не були вакциновані. Лікар пояснює, що дітей не щеплених вчасно за календарем можна вакцинувати й пізніше. 

«Був період, коли вакцини не було, багато дітей є у нас – не мають другої дози вакцини, тому зараз надолужуємо. Можна пізніше, так звісно, краще убезпечити, ніж лікуватися, і не шуткувати зі здоров’ям своїх дітей», — наголошує обласний позаштатний дитячий інфекціоніст Ольга Марченко.

Відмови від щеплень дітей рідшають, каже інфекціоніст. Лікарі закликають не боятись штучної імунізації, бо саме профілактика може врятувати від ускладнень кору та навіть летальних наслідків