Де невиліковно хворі доживають останні дні?

794

Невиліковно хворих на Житомирщині щороку фіксують до 2-х тисяч. Належних умов для перебування з доглядом та полегшення їхніх страждань в останні дні у нашому місті немає. Два роки з бюджету виділяють гроші на виготовлення документації та проекту облаштування хоспісу з паліативної допомоги. У 2016-му пішло 50 тисяч гривень, у 17-му 200 тисяч гривень. Паліативна допомога нині надається у закладах загальнолікарняної мережі. Медики зізнаються, що потрібні вузькопрофільні фахівці. Зокрема складно з важкохворими дітьми.

«Мало хто забирає дитину помирати додому, взагалі дитина залишається в лікарні. Вона потребує допомоги. Коли залишається така дитина, вона потребує особливих умов перебування, тобто ми виділяємо окрему палату. Це повинен бути і якась психологічна підготовка»,— зазначає Людмила Чмут, завідувач онкогематологічного відділення Житомирської обласної дитячої клінічної лікарні.

В Україні щороку фіксують біля 600 тисяч важкохворих, які потребують паліативної допомоги, на Житомирщині – до 2-х тисяч осіб. В більшості термінальні хворі живуть не більше ніж пів року. Лікарі кажуть, що забезпечити останні дні цих людей – обов’язок, а хоспіси б значно підвищили ефективність такої допомоги