Житомирщину відвідав опозиційний політик Анатолій Гриценко

568

Нещодавні реформи українського законодавства мають ряд недоліків. Так вважає Анатолій Гриценко, котрий на зустрічі з журналістами розповів про своє бачення державних перетворень. Зокрема політик критикував новий пенсійний закон через низку ризиків.

«Чимало людей і в віці 60, і 65, маючи здоров’я, ще могли б працювати. Але немає робочих місць. Студентам буде зараховуватися навчання у пенсійний вік, але за умови, якщо студент буде сплачувати єдиний соціальний внесок. Питання: звідки? Обіцяний другий рівень пенсійної системи, коли людина відкладає певні кошти, у нас не працює: банки набирають гроші, потім лопаються. Я думаю, що доведеться коригувати цю пенсійну реформу, очевидно, вже новій владі, тому що може бути соціальний вибух. Правильна пенсійна реформа має бути пов’язана з стимулами економічного характеру»,— Анатолій Гриценко, лідер партій «Громадянська позиція»

Анатолій Гриценко вважає, що бюджет не потрібно прив’язувати до статистичних валових показників економіки. Натомість варто орієнтуватися на відчутні для українців речі, як збільшення робочих місць. Національною катастрофою Анатолій Гриценко вважає виїзд українців на закордонні заробітки. 

«Їдуть геть усі. Зараз в західних областях, можливо, і до Житомира доберуться скоро, проводять ярмарки. Поляки, інші країни залучають на роботу. Відкрито. Це справді має ознаки вже національної катастрофи. Ще пару років такої тенденції – і не залишиться з ким підіймати країну. Ось чому важливо, щоб уряд, використовуючи всі важелі (а в нього є багато важелів: і фінансові, і регуляторні, і будь-які інші стимули), мав би працювати на створення робочих місць»,— каже Анатолій Гриценко, лідер партій «Громадянська позиція»

Також, на зустрічі з журналістами, політик анонсував Всеукраїнську акцію під стінами Верховної Ради.

«17 жовтня планується акція біля будівлі Верховної Ради. Цю акцію ініціювали громадські організації: рух «Чесно», «Реанімаційний Пакет Реформ», «Центр Протидії Корупції» та інших. Ми підтримуємо цю акцію і будем брати в ній участь як партія. Перше, це скасування депутатської недоторканності. Друге, це створення антикорупційного суду. І третя вимога, це зміна виборчого законодавства: скасування тої мажоритарної складової, яка, насправді, ну, це купівля голосів, скажем прямо»,— проанонсував Анатолій Гриценко, лідер партій «Громадянська позиція»

Окрім цього, про новий освітній закон говорив очільник обласного осередку партії Олександр Величко.

«Взагалі, у нас так склалося, що сам термін «реформа, завдяки діючій владі, має якийсь негативний відтінок. Чому? Тому що воно ж нічого практично не доводиться до кінця. Якщо говорити про освітню реформу, то я абсолютно підтримую Анатолія  Степановича: потрібні зміни в системі освіти, починаючи від садочка і закінчуючи вищою школою. Ну, вочевидь, що потрібно. Вони є на часі, безумовно, навіть обговорювати не варто. До проблем змін у школі, у вищій школі треба підходити, скажем так, комплексно. Почати з людини, з вчителя. Що це за людина, як стимулювати, щоб ішли туди молоді люди працювати, професійні молоді люди, якісні молоді люди. Тому що, вибачте, за ту зарплату, яка сьогодні є в школі, як би не намагалися їх там піднімати, чоловік, якому 30 років чи 25 після вузу, вибачте, дуже важко працювати»,— зазначив Олександр Величко, голова Житомирської обласної організації партії «Громадянська позиція»

За словами пана Гриценка, нинішня влада не хоче чути альтернативну думку. Він каже, що в політиці не відбулася зміна системи роботи, якої потребує суспільство, відтак, Україна триматиме курс на новий етап змін