У Житомирі діти гуртом із батьками створюють свій Хеловін

779

Хелловін, або ж «Відьомська ніч» – свято, яке бере початок із традицій давніх кельтів. Вважається ніччю, коли духи всіх померлих повертаються на землю. Його відзначали у переддень «Всіх святих». За даними Оксфордського словника слово «Хелловін» вперше згадується в 16 столітті, і вважається шотландським скороченням з англійської «All-Hallows-Even» (Вечір всіх святих). Знаходять це словосполучення і в староанглійській мові. Називали його кельти «Самайн», святкували в жовтні впродовж 6-ти днів. На вікна ставили й такі відомі нині гарбузи, з вирізаними зловісними обличчями та свічкою всередині. Люди вірили, що таким чином відганяють злих духів. У інших релігіях є свої аналоги цього дійства. Йшли часи і кельтський Хелловін набув карнавального значення, більшість людей не бачить у цьому «свято. Нині гарбузи стали зовсім не моторошними, а іноді навіть навпаки, кумедними.
Вже кілька років поспіль одна з житомирських театральних студій влаштовує для дітвори виставку-конкурс. Всі охочі можуть презентувати свої Хелловінські поробки. Пані Аліна розповідає, що так кругозір людей розширюється.
Керівник гуртка зізнається, що саме такі заходи об’єднують родину. Кропітка праця дітей із батьками створює свято в сім’ї. І навіть, здавалося б моторошні створіння, образи яких дітвора намагається втілити, все одно не схожі на зловісних персонажів.

«Малюночки вони намалювали, як вони це бачать. Як бачите, доволі дуже позитивні малюнки, абсолютно немає ніяких страшилок, і так далі. До того ж, театр – це позитивні і негативні персонажі, тому потрібно до цього звикати, що негативний персонаж – це теж є герой»,— Аліна Зубова, керівник театральної студії.

Акторка запевняє, що Хелловін згуртовує дітей, вони так само радіють, як і в Новий рік, на Миколая та в інші свята. Діти не вчаться злому, якщо комусь подобається образ відмочки, а іншому – янгола, різниці у світосприйнятті цих діток немає. Маскарад і є маскарад. До того ж, абсолютно безкоштовно діти можуть змагатись на найкреативніший виріб. Вже завтра відбудеться нагородження за найкращий ліхтарик Джека. Однак найцінніше для них – згуртована праця з мамою й татом