Транспортників у ЖДТУ навчають за системою «Безпечне місто»

582

Про необхідність моделювання руху транспорту на перехресті Покровська/Проспект Незалежності розповідали в Житомирському державному технологічному університеті. На цьому перехресті нещодавно сталось ДТП із постраждалими. Тож студенти прагнуть розробити новий безпечний варіант проїзду на цій ділянці. На заняттях переглядають схожі випадки та кожен докладно аналізують. На кафедрі автомобілів та транспортних технологій використовують камери, що встановлені за системою «Безпечне місто». На моніторах в аудиторії можна спостерігати за 120-ма локаціями в Житомирі. Це всі місцини  де є відеоспостереження. Подібний доступ мають ще 5 установ. Викладач Шумляковський розповідає, що навіть під час моніторингу на парах фіксують порушення. 

«Я звертаю свою увагу, що певні порушення прямо зараз відбуваються, і треба на них звертати увагу. Порушення, до речі, бувають не тільки з боку транспортних засобів, а й зі сторони пішоходів, тих, хто на велосипеді рухається. Тобто, в нас дуже складна ситуація з цим»,— зазначає Володимир Шумляковський, викладач кафедри автомобілів та транспортних технологій ЖДТУ.

Викладач запевняє, що з цією системою працюють вже кілька років. Такі заняття стали набагато зручніші та ефективніші. Наочні приклади в режимі реального часу формують ефект присутності, цим цікаві студентам. Студентські креативні проекти рішень для облаштування руху на дорогах міста подають на розгляд виконавчого комітету