Українці написали диктант національної єдності

779

Цьогоріч національний диктант єдності називався «Наші пісні». Читав його для українців по всьому світу відомий мовознавець та автор підручників з української мови Олександр Авраменко. Писали диктант українці в Латвії, Литві, Португалії, Словаччині, Румунії, Казахстані, Китаї, Аргентині, США та Канаді. Долучилися посольства України за кордоном, іноземні дипломатичні представництва в Україні та міжнародні культурні інституції. Більшість працівників Житомирської бібліотеки для юнацтва писали диктант вперше, тому хвилювалися.
Писали диктант півгодини. По завершенню диктанту працівники бібліотеки бурхливо обговорювали текст.
Девіз цьогорічного диктанту  «Нас багато. Ми різні. Але нас об’єднує спільна мета». Бібліотечні працівники розповіли, що для них особисто означає написання цього диктанту.

«Для мене – це означає дійсно єдність, дійсно те, що сьогодні в усіх куточках України, навіть в окупованих територіях, мабуть, є люди, які разом з нами писали цей диктант»,— зізнається Олена, бібліотекар.

Надіслати диктант на перевірку можна на адресу Українського радіо або електронною поштою. Торік на перевірку надійшло більше 20-ти тисяч робіт