Відомий бандурист чарував житомирян музикою та цікавими розповідями

491

Мелодії на лютні чарували  всіх відвідувачів концерту. Відомий український бандурист, лірник, кобзар та націоналіст завітав до Житомира. В Домі української культури забралась повна зала поціновувачів його творчості. 
Зорганізувати зустріч житомирян із музикою допоміг Сидір Кізін. Зізнається, що з творчістю Тараса Компаніченка знайомий давно, тепер мету вбачає в перетворенні такої народної музики в мейнстрім.

«Такі речі – це з одного боку забуто, а з іншого боку – це величезний пласт нашої культури, який треба повертати, і якось адаптовувати до сучасного формату, і робити модним. І стараннями Компаніченка, він потрошки-потрошки, але стає модним. Це дійсно один із таких постатей як той самий Олег Скрипка, як Ніна Матвієнко»,— зазначає Сидір Кізін, депутат Житомирської обласної ради.

А ідейним натхненником та ініціатором концерту бандуриста-патріота став пластун Леонід Мацієвський. Попри молодий вік у народній музиці знаходить віддушину.

«Мені 19 років, і мало хто любить слухати з сучасної молоді українських кобзарів, наприклад, така здається старовинна музика, а, то минуле століття, навіть минулі століття. Я в тому відчуваю певне якесь своє натхнення. Я прослідковую те, що болить мені, і я відчуваю, що багатьом українцям»,— зізається Леонід Мацієвський, ініціатор концерту.

Окрім гри на кобзі та лютні Тарас Компаніченко розповідав про походження музичних інструментів, особливості української культури, а ще виконував літописи, котрі сам поклав на музику