Заступник Міністра відвідав найбільше підприємство в регіоні «Kromberg & Schubert»

1329

Заступник Міністра економічного розвитку та торгівлі України приїхав до Житомира з робочим візитом. На Житомирщині столичний посадовець відвідав найбільше підприємство області «Kromberg & Schubert», а також Житомирський державний технологічний університет. Михайло Тітарчук познайомився з робочим процесом заводу та передовими технологіями, котрі тут впроваджені.
Навчають майбутніх працівників безпосередньо на підприємстві. Організація роботи навчального центру «Kromberg & Schubert» максимально наближена до виробничих умов. Впродовж трьох тижнів учні проходять теоретичні та практичні заняття. Підготовка триває 3 місяці і обов’язково передбачає складанням іспиту. 

«Відсутність досвіду – то є такий чистий аркуш, з якого можна почати успішну кар’єру людини. Власне, коли ми робимо наше навчання, приймаємо людей на роботу – звертаємо увагу, перш за все на універсальні компетенції»,— зазначає Олександр Шаварський, фінансовий директор «Kromberg & Schubert».

«Житомирський державний технологічний університет обраний базовим університетом для підготовки фахівців для компанії «Kromberg & Schubert». І ми започаткували модель дуальної освіти, коли студенти, починаючи з третього-четвертого курсів, мають безпроблемну можливість поєднувати навчання і вже перше місце робоче своє в компанії «Kromberg & Schubert»»,— каже Віктор Євдокімов, ректор Житомирського державного технологічного університету.

19 із 22 інженерів підприємства – випускники Житомирського державного технологічного університету. Крім рекрутингової співпраці, спільно організовують культурні заходи. Проте найголовніше співробітництво між ВНЗ та заводом полягає у роботизації виробництва. На заводі кажуть, що це нагальна потреба, бо незабаром ручні операції практично зникнуть. Тому науковці Житомирського державного університету наразі детально вивчають виробничі процеси, аби сприяти модернізації підприємства. 

«Власне, на сьогодні підписаний вже контракт про наукову співпрацю, про розробку наукового продукту. І саме результатом цього наукового продукту має стати роботизація процесу виробництва в тій чи іншій виробничій лінії»,— каже Віктор Євдокімов, ректор Житомирського державного технологічного університету.

«Для нас, власне, важлива підтримка політехнічного університету, бо якщо ми це не зробимо, то нас просто конкуренція затопче»,— каже Олександр Шаварський, фінансовий директор «Kromberg & Schubert».

На підприємстві дотримуються концепцій «смарт фекторі» та «смарт інженірінг». Михайло Тітарчук зазначив, що співпраця між «Kromberg & Schubert» та Житомирським державним університетом має стати прикладом для всієї країни.

«Це є інноваційно технологічне підприємство, і, зрозуміло, що такі підприємства відкриваються там, де є правильна екосистема з навчанням, з освітою. Я до цього часу – в обід – вже відвідав ваш університет житомирський. Я вам скажу так: я був вражений. І це є прикладом того, що у вас дуже правильно все зроблено в місті. На сьогодні ми маємо ціль переходити від сировинного типу економіки до високотехнологічної. Дане підприємство, я хотів би, щоб було в кожній області. І нам треба це масштабувати як приклад гарного менеджменту, правильної освіти. І це, я вважаю, майбутнє для нашої освіти»,— зазначає Михайло Титарчук, заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України.

Зараз на підприємстві «Kromberg & Schubert» виробляють елементи кабельної проводки до автомобілів Вольксваген та Ауді, проте планують розширювати виробництво. На заводі працює 2,5 тис людей. Середня зарплата – майже 11 тисяч гривень